משטרת מחוז ירושלים עצרה אתמול (שלישי) את מנהלת החשבונות בבית ספר טדי קולק בפסגת זאב בחשד שמעלה בכספי המוסד.
1 צפייה בגלריה
מנקה גונבת כסף
מנקה גונבת כסף
מנקה גונבת כסף
(צילום: shutterstock)

על פי החשד העובדת ניצלה את העובדה שהיא מורשת חתימה והעבירה כספים עבור קרובי משפחתה. לבקשת המשטרה, מעצרה הוארך והחקירה בעניינה נמשכת.
מהמשטרה נמסר: ״לפני כשבועיים, התקבלה תלונה בתחנת לב הבירה של מחוז ירושלים מעיריית ירושלים, על חשד למעילה בכספים וזיוף בבית ספר בעיר. על פי התלונה שהתקבלה במשטרה לאחר שהתגלו אי סדרים בביקורת שנערכה מטעם העירייה בבית הספר, עובד בית הספר מעלה בתשלומי ההורים לבית הספר״.
״בנוסף על פי החשד זייפה מסמכים אודות מצבה ומצב משפחתה, בכדי לקבל במרמה הטבות שונות שאינה זכאית להן. בעקבות התלונה, נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של משטרת מחוז ירושלים. בשבועיים האחרונים, אספו חוקרי המשטרה ממצעים וראיות לצד מגוון פעולות חקירה שבוצעו, חיזקו את החשדות נגדה, והצביעו על היקף המעילה והמרמה - למעלה ממאה אלף ש״ח. אתמול עברה החקירה המשטרתית לשלב הגלוי. בלשי ימ״ר ירושלים עצרו את החשודה (תושבת ירושלים) בביתה. החשודה נלקחה לחקירה ביחידת ההונאה במחוז ירושלים בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, זיוף והלבנת הון״.
מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: ״לפני מספר שבועות, בעקבות ביקורת שערך מינהל החינוך בעיריית ירושלים, עלו חשדות לאי סדרים של העובדת. בהחלטת ראש מנח"י ובהתייעצות עם מבקרת העירייה הוגשה כנגדה תלונה במשטרה. הנושא נמצא בחקירת משטרה, והעירייה תפעל בהתאם לממצאים״.


תיכון טדי קולק הוא אחד מהגדולים בצפון ירושלים. יש בו צוות של 100 מורים שמלמדים ב-31 כיתות 700 תלמידים בכיתות ז עד יב. בבית הספר מגוון כיתות נושאיות ומגוון מגמות החל מחטיבת הביניים.