האם אנו בפתחה של תקרית דיפלומטית חדשה? פקחי עיריית ירושלים הגיעו הבוקר (שלישי) לסניף השגרירות האמריקאית שבמרכז העיר, והסירו ממנו שלט שנתלה לכבוד חודש הגאווה. יש לציין שמתחם השגרירות הוא שטח פרטי השייך לממשל האמריקאי ולעיריית ירושלים אין את הזכות להתערב בנעשה בו.
פקחי העירייה מסירים את השלטפקחי העירייה מסירים את השלט
פקחי העירייה מסירים את השלט
(צילום: סיעת ״מאוחדים״)
״שגרירות ארצות הברית בירושלים גאה לתמוך בסובלנות וגיוון״ נכתב על השלט שנשא את צבעי דגל הגאווה ועליו נכתב בגדול "PRIDE". בנוסף, המילה "גאווה" במספר שפות.
פקחי העירייה מסירים את השלטפקחי העירייה מסירים את השלט
השלט לפני שהוסר
(צילום: סיעת ״מאוחדים״)
רק לפני שבועיים, על פי המדד שפרסמה האגודה למען הלהט"ב, מוקמה ירושלים בדירוג הנמוך ביותר ביחס שהיא מעניקה לקהילה הגאה ביחס לערים אחרות בישראל. בין היתר נכתב כי "העירייה לא מציעה מענה סוציאלי ולא משתתפת כלל במימון חודש הגאווה". המדד שהוגש בפתח חודש הגאווה, בדק בצורה מקיפה את יחסן של ערים ורשויות המקומיות ברחבי הארץ לקהילת הלהט"ב וכיצד תמכו וקידמו את צרכי הקהילה במרחב העירוני בשנה החולפת. 29 ערים ורשויות מקומיות שמקדמות עשייה למען להט"ב ומלוות על ידי האגודה, נמדדו על סמך עשרות שאלות בחמש קטגוריות: רווחה, חינוך, תשתית, נראות ובטחון ותרבות. מטרת הפרויקט הינה לחזק את שיתוף הפעולה מול הרשויות המקומיות להם השפעה ישירה על חייהם של חברי הקהילה הגאה.
תל אביב מול ירושלים במדדתל אביב מול ירושלים במדד
תל אביב מול ירושלים במדד
(צילום: מתוך דו״ח האגודה למען הלהט״ב)
תגובת שגרירות ארה״ב תתפרסם לכשתתקבל.
פרסום ראשוני: 13:21 , 23.06.20