נערה בת 14 שהשתתפה בהפגנה בירושלים טוענת כי נעצרה בשעת לילה, הושארה בתא מעצר לילה שלם ואף עברה חיפוש משפיל כאשר שוטרת ביקשה לערוך בגופה חיפוש פולשני ונגעה בשדיה ללא סיבה.
1 צפייה בגלריה
ההפגנה הלילה
ההפגנה הלילה
מחאה על רקע מותו של אהוביה סנדק ז"ל
(צילום: לירן תמרי)
על פי כתב תביעה שהוגש נגד משטרת ירושלים בסך 30 אלף שקלים, טוענת הנערה, באמצעות עו"ד מנשה יאדו כי במהלך מחאה שהתקיימה על מותו של אהוביה סנדק ז"ל לפני 5 חודשים בגשר המיתרים, כי שוטרים החליטו לעצור את הקטינה סמוך לשעה 21:00. עם הגעתם לתחנה לב הבירה נטען כי שוטרות ביקשו ממנה להרים את החצאית ולהוריד את הטייץ אותו לבשה עד מתחת לברכיים. "הדרישה כי תפשוט את בגדיה ותישאר ערומה בתחתוניה בלבד הינה דרישה חסרת כל מידתיות אשר ניכר לאור הנסיבות כי בוצעה ללא כל שיקול דעת", נכתב בתביעה.
עו"ד יאדו ציין כי לאחר התנגדות הקטינה לחיפוש, החליטה השוטרת למשש את גופה של הקטינה לרבות "את החזה והמפשעה ודרשה כי תמשוך את חזייתה מקדימה בצורה שתהיה רופפת". בתביעה מתואר כי הקטינה העבירה את הלילה בתא מעצר, מבלי שעברה כל חקירה או מסרה עדות ורק בשעות הבוקר הוחלט לשחררה ללא תנאים.
ממשטרת ישראל נמסר: "במסגרת מחאה אלימה במהלכה נפצעו שוטרים ונגרם נזק לרכוש, פעלו כוחות משטרה ועצרו עשרות חשודים שתקפו שוטרים והפרו את הסדר הציבורי. החקירה בעניינה עודנה מתנהלת ואנו נמשיך לחקור את המקרה במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת. לעניין כתב התביעה שצורף על ידכם, נציין כי זה טרם התקבל במשטרה. לכשזה יקרה, יינתן מענה בבית המשפט כמקובל".
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים