בשיא משבר הקורונה ורגע לפני תחילת ההסגר הארצי, מדווחים מד"א על מחסור חמור בדם באזור ירושלים. שירותי הדם של מד"א קוראים לציבור הרחב להגיע בדחיפות ולתרום דם. המחסור החמור נגרם בשל הירידה בזמינות האתרים בהן ניתן לבצע התרמות בתקופת הקורונה.
בואו לתרום דםבואו לתרום דם
בואו לתרום דם
(צילום: shutterstock)
רגע לפני חגי תשרי ובשיאו של גל הקורונה השני - מפרסם הארגון פרטים אודות יום התרמה נרחב בירושלים שמתקיים מחר (ג' 15.9) – בארבעה מוקדים שונים בעיר:
תחנת מד"א ירושלים, רח' המ"ג 7 - בין השעות 13:00-20:00
רחבת המשביר, רח' המלך ג'ורג' 20 - בין השעות 10:00-16:30
בי"ס מקור חיים, רח' יעקב בן דוב 3 - בין השעות 17:30-22:00
מינהל קהילתי שכונת גילה, רח' ורדינון 14 - בין השעות 17:00-22:00
במד"א מדגישים כי חשוב לזכור שלדם אין תחליף מלאכותי וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לתרומה. בעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת, בעיקר נוכח משבר הקורונה ורגע לפני החג והסגר, נגרם קושי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה קריטית בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.
עוד בחדשות:
המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם Rh שלילי מכל הסוגים (-A-, B-, AB). בשירותי הדם של מד"א פונים לכל מי שחשים בטוב, עומדים במדדי משרד הבריאות לתרומת דם, וכן מי שחלפו לפחות 28 יום מחשיפה לחולה קורונה מאומת או ממועד ההחלמה מהנגיף לבוא לתרום.
מידע על עמדות התרמות דם נוספות אשר יוצבו בקניונים, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון, באתר מד"א בכתובת או בטלפון 03-9101101.
המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 20 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.
התרמת דםהתרמת דם
התרמת דם
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בערב ראש השנה, בלב משבר הקורונה ובשל מחסור חמור ומדאיג במנות דם – אנו קוראים לציבור להירתם ולתרום למען האחר, על מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק. כל תרומה עשויה להציל חיים ולעזור לאחר. זו העת לעזרה הדדית".
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים