האוהד פורץ לדשא במשחק מול פולין | צילום: עוז מועלםהאוהד פורץ לדשא במשחק מול פולין | צילום: עוז מועלם
האוהד פורץ לדשא במשחק מול פולין | צילום: עוז מועלם
(האוהד פורץ לדשא במשחק מול פולין | צילום: עוז מועלם)
הפריצה והתביעה: ההתאחדות לכדורגל תובעת את האוהד בן ה-15 שהתפרץ למגרש בעת המשחק מול פולין. הסכום: יותר מ־30 אלף שקלים. ההסבר: גרם לנזק תדמיתי למדינה.
ההתאחדות הגישה השבוע תביעת נזיקין לבית משפט השלום בעיר נגד האוהד, תושב מעלה אדומים, שבנובמבר האחרון התפרץ למגרש בעת משחק של נבחרת ישראל נגד נבחרת פולין, שהתקיים באצטדיון טדי. פריצתו הובילה לפציעה של אחד משחקני פולין ולעצירת המשחק לפרק זמן מסוים. בנוסף, האירוע סוקר בהרחבה בכלי תקשורת ישראלים וזרים. כעת טוענת ההתאחדות כי על האוהד לפצות אותה על הנזק התדמיתי והכלכלי שנגרם לה.
לאחר התפרצותו למגרש האוהד נחקר והודה כי פרץ לדשא היות ורצה לחבק את אחד משחקני נבחרת פולין, אותו הוא מעריץ. בית משפט השלום בירושלים הורה על הרחקתו ממגרשי ספורט למשך שלוש עונות משחקים, עד שנת 2022.
בהמשך הועמדה התאחדות לכדורגל לדין בבית הדין המשמעתי של אופ"א, בסיומו נגזר עליה לשלם קנס כספי בגובה של 8,000 אירו (קרוב ל־32 אלף שקל)
כעת תובעת ההתאחדות את האוהד, בטענה כי התנהגותו גרמה לה נזק כספי ותדמיתי. בתביעה נכתב כי הוא "גרם לתובעת נזקים רבים וחמורים, במיוחד בכל הקשור למאמצים הכבירים הננקטים למיגור האלימות במגרשי הספורט, להפיכתם לסביבה בטיחותית ונטולת אלימות וכן בניסיונותיה לשקם את התדמית הציבורית השלילית של ענף הכדורגל בארץ, להשיב את אמון הציבור בענף זה, ולמשוך אליו קהלים חדשים".
עוד נטען כי בשל מעמדה הגבוה של נבחרת פולין בכדורגל, המשחק המדובר סוקר בהרחבה ושודר במספר גבוה של מדינות זרות ועל כן התפרצות האוהד לדשא אף גרמה נזק תדמיתי לישראל. "בשים לב לרמת העניין הגבוהה במשחק, התנהגות הנתבע אף הסבה ועוד עלולה להסב נזק תדמיתי רב למדינה כולה בעיני העולם", נכתב.
בתביעה מבקשת ההתאחדות להורות על האוהד לשלם 31,000 שקלים, כמו גם פיצוי על פגיעה בתדמיתה, בסכום אותו השאירה לשיקול דעתו של בית המשפט.