1 צפייה בגלריה
משחקים פוטבול. צילום: shutterstock
משחקים פוטבול. צילום: shutterstock
משחקים פוטבול. צילום: shutterstock
לקראת ההכנות לבניית רובע העסקים בכניסה לעיר ייהרס בקרוב אצטדיון הפוטבול האמריקאי 'קראפט' בגן סאקר ותיחפר במקומו בריכת אגירה חדשה למי שתייה. לאחר מכן המאגר יקורה ומעליו ייבנה מגרש הפוטבול מחדש.
תאגיד 'הגיחון' מתחיל בימים אלה את בנייתה של בריכת אגירה בגן סאקר, בנפח של 25 אלף מ"ק עם תחנת שאיבה צמודה, בעלות כוללת של 65 מיליון שקל. מאגר המים יוקם מתחת למגרש הספורט ע"ש קראפט, שייהרס במהלך העבודות וייבנה מחדש בסופן, בתיאום עם משפחת קראפט שתרמה במקור את הכסף לבניית האצטדיון.
המאגר החדש יצטרף ל־19 המאגרים הקיימים בעיר. מטרתו היא לתת מענה לצריכת המים הגוברת באזור הכניסה לעיר ומרכזה. אזור זה מתפתח באופן מואץ בימים אלה, ובכלל זה נבנים בו עשרות מגדלים בשכונות רוממה וגבעת שאול ובפרויקט הכניסה לעיר.
הקמת הבריכה תאפשר גיבוי לאספקת המים לחלק הזה של העיר גם במקרה של תקלה במערכות האספקה של שתי הבריכות ברוממה, שמספקות כיום מים לבדן לכל האזור המשתרע מגבעת שאול ועד כיכר ספרא ומשרת כמאה אלף תושבים. הנפח הנוסף של בריכת האגירה בגן סאקר ישרת גם את איגום החירום לתושבי העיר במקרה של תקלה באספקת המים לבירה.
ברמה הלאומית הבריכה תאפשר לווסת את המים שיגיעו לעיר בקו החמישי לירושלים, שאמור להיפתח בשנת 2021 לאחר השלמת המקטע האחרון שלו, שכולל מנהרה באורך של 13 קילומטר.