צילום: יהודה סימוןצילום: יהודה סימון
צילום: יהודה סימון
(צילום: יהודה סימון)
מירוץ סינמדיה, המרוץ השנתי של חברת ההייטק הירושלמית מהר חוצבים, התקיים השבוע בפעם הראשונה למען בית הגלגלים בירושלים ושבר שיא - עם יותר מ-250 משתתפים. עמותת בית הגלגלים מקדמת שילוב חברתי של צעירים עם מוגבלות במסגרת חברתית ייחודית.
מטרת המרוץ הייתה לתמוך בילדי בית הגלגלים, ארגון ארצי לצעירים ובוגרים עם מוגבלות פיזית, הכולל ששה בתים הפתוחים לאוכלוסיות שונות מכל חלקי החברה הישראלית. כל אחד מהבתים מהווה מסגרת חברתית וחינוכית מהנה ומשמעותית שבה מתנסים במגוון כישורי חיים, ובאינטראקציות בינאישיות. ההפנינג הספורטיבי כלל, בנוסף למרוץ, גם דוכני מזון בריא ופעילות חווייתית להיכרות עם עולמם של ילדי בית הגלגלים בתחנות התנסות ייחודיות.
צילום: יהודה סימוןצילום: יהודה סימון
צילום: יהודה סימון
(צילום: יהודה סימון)
המרוץ התקיים על שביל האופניים בעמק הארזים, והוזנקו בו 3 מקצים - 800 מטר, 2 ק"מ ו-8 ק"מ. במקצה הראשון השתתפו יותר מ-20 חניכי ומתנדבי בית הגלגלים במושב אבן ספיר הסמוך לירושלים. בכל המקצים השתתפו עובדי חברות הייטק מהר חוצבים ובראשם חברת Synamedia, שארגנה את המרוץ. החברה עוסקת בפיתוח פלטפורמת וידאו קצה אל קצה מהמתקדמות והמובילות בעולם. זוהי השנה השלישית שהחברה מקיימת את המרוץ והפעם הראשונה שהוא מתקיים למען בית הגלגלים בירושלים.
"אנו פועלים לשילוב חברתי של אנשים עם מוגבלות ואחד הכלים האפקטיביים לכך הוא שינוי התפיסה בקרב הציבור דרך קשרים קהילתיים, והמרוץ הוא דוגמה מצוינת לכך. אנו מודים לחברת סינמדיה על החסות שנתנה לאירוע ומקווים להמשיך את שיתוף הפעולה עמה גם בשנה הבאה", סיכם יונתן קרני, מנכ"ל עמותת בית הגלגלים.
צילום: יהודה סימוןצילום: יהודה סימון
צילום: יהודה סימון
(צילום: יהודה סימון)
עובדי חברת סינמדיה עם חניכי ומתנדבי בית הגלגלים. צילום: יהודה סימוןעובדי חברת סינמדיה עם חניכי ומתנדבי בית הגלגלים. צילום: יהודה סימון
עובדי חברת סינמדיה עם חניכי ומתנדבי בית הגלגלים. צילום: יהודה סימון
(עובדי חברת סינמדיה עם חניכי ומתנדבי בית הגלגלים. צילום: יהודה סימון)
ד"ר צבי גרסטל, סמנכ"ל הנדסה בחברת Synamedia: "אנו גאים לשלב ספורט ותרומה לקהילה במרוץ שכבר הפך למסורת עבורנו. המרוץ הוא חלק מפעילות ענפה של סינמדיה בירושלים לתרומה לקהילה בחברה וקידום נשים בהייטק".