קבוצת בית ישראל. צילום: עיריית ירושליםקבוצת בית ישראל. צילום: עיריית ירושלים
קבוצת בית ישראל. צילום: עיריית ירושלים
(קבוצת בית ישראל. צילום: עיריית ירושלים)
התפילות עבדו: קבוצת בית הכנסת בית ישראל זכתה אתמול (ג') במקום הראשון בליגת בתי הכנסת של ירושלים.
משחקי הגמר של הליגה, שמתקיימת זו השנה השמינית, נערכו באולם הספורט רמות לעיני מאות צופים. בסופו של דבר היתה זו קבוצת בית הכנסת בית ישראל שניצחה את קבוצת גבעת זאב ‏33:38 וזכתה בנוסף לגביע בסיר הקוגל המסורתי.
במקום השלישי בבית העליון סיימה קבוצת פסגת זאב שניצחה את קבוצת ‏שורשים 30:32. במקום הראשון בבית התחתון זכתה קבוצת בית הכנסת ‏'קול צופייך', שניצחה את קבוצת שיבת ציון 26:36.
הקבוצה של פסגת זאב. צילום: עיריית ירושליםהקבוצה של פסגת זאב. צילום: עיריית ירושלים
הקבוצה של פסגת זאב. צילום: עיריית ירושלים
(הקבוצה של פסגת זאב. צילום: עיריית ירושלים)
ליגת בתי הכנסת נולדה ביוזמת קהילות בתי הכנסת שפנו לראש העירייה ניר ברקת שיפעל להקמת המיזם. מאז פתיחתה, הפכה הליגה לשיחת היום בקרב מתפללים רבים בעיר והביקוש לרישום אליה הוא רב. את הליגה מנהלים מקצועית אמנון שנק ואלון חסיד מאגף הספורט העירוני.
הליגה נפתחה בחודש ינואר השנה בהשתתפות קבוצות מכל שכונות העיר כאשר במהלך העונה התקיימו קרוב ל-100 משחקים, חלקם בהיכל הספורט מלחה וחלקם באולם הספורט ברמות.
"המודל שיצרנו הפך מהר מאוד למסורת ומדי שנה מתרחב עם השתתפותן של קהילות נוספות", אמר בסיום ברקת. "זו עוד דוגמא לביסוס מעמד הספורט בבירה בצורה ייחודית בשילוב של קודש וחול".
ראש מינהל תרבות וספורט בעירייה, אריאלה רג'ואן " ליגת הכדורסל של בתי הכנסת היא אחת מפעילויות הספורט הייחודיות המתנהלות במהלך השנה בעיר. אנחנו ממשיכים כל העת לפתח ולחזק את הספורט בירושלים, בשכונות העיר ולעודד את התושבים מכל המגזרים בעיר לעסוק בספורט וליהנות משלל הפעילויות שהעירייה מפיקה".
קול צופייך. צילום: עיריית ירושליםקול צופייך. צילום: עיריית ירושלים
קול צופייך. צילום: עיריית ירושלים
(קול צופייך. צילום: עיריית ירושלים)
מנהל אגף הספורט העירוני, איציק קורנפיין:" ליגת הכדורסל של בתי הכנסת בירושלים הפכה לשם דבר ולמסורת מבורכת ההולכת ומתעצמת בכל שנה. השנה שברנו את שיא המשתתפים והמטרה שלנו היא להגדיל הליגה גם בשנה הבאה ולצרף עוד ועוד קהילות שייקחו חלק בחוויה הייחודית של הליגה. השלבים הסופיים של הליגה צפויים להיות מותחים ומרתקים וכמובן גמר הליגה שכמו בכל שנה מספק מתח ועניין רב".