היזמים רוצים להרים לגובה? שלא יבנו על זה כל כך מהר. המועצה לשימור אתרים הגישה התנגדות לוועדה המחוזית בנוגע לתוכנית להרחיב את פרויקט מגורי היוקרה במגרש ימק"א לשעבר. על פי המוצע יוקם בניין מגורים חדש של חמש קומות מעל לקומה קיימת בחלק הדרומי של המגרש, שאמור להוות השלמה לפרויקט 'כתר דוד', שבנייתו החלה לפני כעשור.
זהירות. מתחם היסטוריזהירות. מתחם היסטורי
זהירות. מתחם היסטורי
(צילום: יואב דודקביץ)
בהתנגדות נטען כי תוספת הבנייה תפגע בנראות של מגדל ימק"א, וכן בנראות של המבנים בעלי גגות הכיפה, הנמוכים יותר, בשני צידיו.
בניין ימק"א נקבע כמונומנט, וככזה עניין הנראות שלו מצדדיו השונים הוא נושא שמעוגן בהוראות הבנייה המחייבות.
לטענת מנהל המועצה לשימור אתרים בעיר, איציק שוויקי, בבנייה הקיימת כבר נוצלו באופן מלא זכויות הבנייה, כך שמדובר גם בתוספת של זכויות בנייה. עוד נטען כי בתוכנית המקורית, בחלק הזה של המגרש היו אמורים לקום מבנים למלונאות ולמסחר ולא דירות למגורים כפי שמציעים עכשיו.
המועצה לשימור אתרים דורשת כי התוכנית המוצעת תבוטל או לכל הפחות תובא לדיון בוועדת השימור העירונית. ככלל, מדובר בפרויקט שנמצא במתחם בעל ערך היסטורי וציבורי רב. רק לאחרונה אישרה הוועדה המקומית את שימורה של חומת מגרש הכדורגל שפעל במקום לפני כמה עשורים. עוד חויבו היזמים להתקין שביל לגינה ציבורית במתחם, במטרה לעודד את הציבור להגיע וליהנות ממנה.
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים