הביטוח הלאומי הוא השוכר החדש של בניין רשות הדואר בכניסה לעיר. הסניף החדש יאחד תחת קורת גג אחת את כל שלוחות הביטוח הלאומי במרכז העיר, שמופזרות כיום בארבעה מיקומים שונים. מדובר בבניין של שבע קומות ובחניון תת־קרקעי שבו ארבעה מפלסים. הנכס הושכר במלואו במצבו הנוכחי (as is). על פי החוזה, שתוקפו לחמש שנים (עם אופציה להארכה), הביטוח הלאומי ישלם ל'דואר ישראל' שכירות חודשית בסך 514 אלף שקל לפני מע"מ.
2 צפייה בגלריה
בניין דואר ישראל בכניסה לעיר
בניין דואר ישראל בכניסה לעיר
בניין דואר ישראל בכניסה לעיר
(צילום: שלומי כהן)

לא לפגוע בנגישות

בתקופה הקרובה יחלו השיפוצים להכשרת המבנה לייעודו החדש, כאשר הנכס יעבור התאמות לצורכי נגישות לקבלת קהל. מעבר לריכוז הפעילות של כל השירותים במקום אחד, המעבר נועד גם להקל את בעיות הנגישות למשרדי הביטוח הלאומי עבור התחבורה מתוך העיר ומחוץ לה. זאת כיוון שמדובר גם במרכז המחוזי של הביטוח הלאומי שמעניק שירותים לכלל המטרופולין, ובכלל זה גם לתושבי מטה יהודה, מבשרת ציון, מעלה אדומים ויישובים נוספים בפריפריה. הקרבה לתחנה המרכזית ולרכבת הקלה תשפר באופן משמעותי את המצב הקיים כיום.
בעיה נוספת שממנה סובלים כיום סניפי הביטוח הלאומי השונים היא הצפיפות הרבה, והמבנה החדש נועד לשפר גם את תנאי העבודה של העובדים. הוא יאפשר את הרחבת השירותים וכן את הגדלת מספר העובדים בעתיד. המבנה ישתלב עם רובע העסקים החדש שהולך ומוקם בכניסה לעיר, כשלא הרחק משם מוקמים כיום המגדלים של משרדי המחוז הממשלתיים שאליהם יועתקו פעילויותיהם של משרדי הממשלה השונים בעיר. כמו כן יוקמו באזור מגדלי משרדים, שטחי מסחר, מלונות, חניון תת־קרקעי ציבורי ענק וכביש שז"ר המשוקע.
הצפי הוא כי עד לרבעון האחרון של השנה יסתיימו העבודות בבניין והמעבר יתבצע עוד לפני סוף השנה הנוכחית. כיום מפוזרים משרדי הביטוח הלאומי בבניין המרכזי ברחוב בן סירא ובמספר קומות במרכז של האחים ישראל ברחוב שלומציון המלכה. אלה מקומות שהביטוח הלאומי שוכר, ואילו המשרדים ברחוב בן שטח נמצאים בבעלותו. הבניין האחרון יוצע כנראה למכירה.
2 צפייה בגלריה
מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי
מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי
מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי
(צילום: דוברות הביטוח הלאומי)
כזכור, חברת רשות הדואר מפנה את הבניין בכניסה לעיר לאחר שהחליטה על העברת הפעילות של החברה למודיעין. "המיקום האסטרטגי של המבנה המיועד יאפשר נגישות מרבית לקבלת שירות", אומר מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, "ההתאמות שנבצע במבנה ישדרגו את חוויית השירות לתושבים ואת סביבת העבודה לעובדי הסניף ולנותני השירות".
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים