בריכת פסגת זאב. צילום: אדווה חוליבריכת פסגת זאב. צילום: אדווה חולי
בריכת פסגת זאב. צילום: אדווה חולי
(בריכת פסגת זאב. צילום: אדווה חולי)
הרוחות שוב סוערות: שבועות לפני פתיחת מתחם הספורט החדש שהוקם בהשקעת מיליונים, פרסם המנהל הקהילתי בשכונת פסגת זאב את לוח שעות השחייה בברכיה העירונית, דבר שעורר סערה בין התושבים החילוניים לבין התושבים שומרי המסורת הטוענים כי שעות השחייה המופרדת מועטות ואינן מספקות.
על פי לוח השעות שפורסם יהנה הציבור הדתי משעתיים של שחייה בהפרדה מידי בוקר בין השעות 06:00-08:00 ומידי ערב בין השעות 20:00-22:00.
"אני מבין מהטבלה שהחלטתם לדפוק את הילדים הדתיים", כתב אחד התושבים ברשת החברתית ואחר הוסיף, "מי שמפרסם הצעה כזו, מחפש להרגיז את הציבור הדתי".
"חבל שאתם לא מתחשבים בציבור דתי לאומי שגר פה בפסגה וגם הוא רוצה שעות בבריכה, אבל מה לעשות שהוא שוחה בנפרד. שעה בבוקר ושעה בערב לכל מגדר זה פשוט בושה! ועוד במיוחד שגובים את המחיר הרגיל עבור השעה המסכנה הזאת", כתבה תושבת.
"מרוב הרצון לפלורלורסטיות יש פה אפליה של ציבור שלם, שגם הוא זכאי לשירותים שמתאימים לו. אני מבין מהטבלה שהחלטתם לדפוק את הילדים הדתיים. כתב אחד התושבים ברשת החברתית והוסיף, "מי שמפרסם הצעה כזו, מחפש להרגיז את הציבור הדתי". בתגובה חלק מהתושבים החילונים קראו להם להתרחץ בבריכה בנווה יעקב.
שעות ההפרדה בבריכה בפסגת זאב. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המינהלשעות ההפרדה בבריכה בפסגת זאב. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המינהל
שעות ההפרדה בבריכה בפסגת זאב. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המינהל
(שעות ההפרדה בבריכה בפסגת זאב. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המינהל)
תגובת המינהל הקהילתי: "שמחים לאחר המתנה של שנים רבות לפתוח את הקאנטרי המפואר והחדשני בירושלים. כפי שפרסמנו בצורה ברורה, תקופת ההרצה כשמה כן היא: הרצה . צוות הקאנטרי ילמד את צרכי הציבור, יקלוט את שלל המנויים החדשים מכל המגזרים ויתאים עצמו לטובת כלל המגזרים".
"מים רבים לא יוכלו לכבות את החרפה", כתב בפוסט חבר מועצת העיר יהונתן יוסף עם פרסום לוח השעות ומתח ביקורת חריפה על שעות השחייה המוקצות לציבור שומר המצוות, "שעה אחת כמעט לפנות בוקר ושעה אחת בערב, זה פרק הזמן בו יתאפשר לגבר או אשה דתיים לשחות בברכיה החדשה בפסגת זאב. כחבר הנהלת העיר אדרוש יחס הוגן לתושבי פסגת זאב שומרי המצוות".