אלשיך בעמדה. השביתה בדרך. צילום: פרטיאלשיך בעמדה. השביתה בדרך. צילום: פרטי
אלשיך בעמדה. השביתה בדרך. צילום: פרטי
(אלשיך בעמדה. השביתה בדרך. צילום: פרטי)
האם מוסדות החינוך בקטמון יישארו ללא אבטחה? זה מה שמאיימים לעשות מאבטחי המוסדות בשכונה. הטענה: לא הפרישו להם פנסיה וחלקם קיבל משכורות נמוכות.
עכשיו הם מאיימים לא להגיע לעבודה. "נמאס לנו שמורחים אותנו" אמר אחד המאבטחים.
מאז תחילת שנת הלימודים, מחכים מאבטחי מוסדות החינוך בקטמון לתלוש המשכורת. הם פותחים ואותו ומסתכלים על חלק ההפרשים, בתקווה שהפעם כן הפרישו להם סכום לפנסיה כמובטח. אולם מאז ספטמבר, כך הם טוענים, אין כספים שמפורשים לקרנות הפנסיה ולקרנות ההשתלמות. "פנינו כבר כמה פעמים לחברת האבטחה אשר מעסיקה אותנו ולעירייה", אומר שאול אלשיך, מאבטח בממ"ד גוננים. "עוד מתחילת שנת הלימודים אנחנו רודפים אחריהם כדי לקבל את הזכויות הבסיסיות שלנו. נמאס לנו שככה מתייחסים אלינו".
א', מאבטח נוסף בשכונה, טוען כי גילה שמשכורת האחרונה חסרים לו למעלה מאלף שקל. "אלו שעות שעבדתי" אומר א', "אני מגיע לעבודה בזמן והולך אחרי כולם. אני אוהב את העבודה וחשוב לי לשמור על ביטחונם של התלמידים, אז למה עושים עלי משחקים?". א' פנה מיד לחברת האבטחה, שהבטיחה לו כי יראה את הכסף במשכורת הבאה. "יש לי חשבונות לשלם. סכום כזה הוא משמעותי ואי אפשר לשחק בנו ככה".
בעקבות המקרים, מאיימים כאמור המאבטחים בשביתה. "אנחנו פשוט לא נגיע לעבודה יום אחד", אומר אלשיך, "ואז פתאום נראה את כל הגורמים האחראים קופצים ומתערבים. אם לא יקחו אותנו ברצינות, אנחנו נדאג שייעשו זאת. כל שכונת קטמון תישאר ללא מאבטחים".
תגובת חברה האבטחה לא התקבלה עד למועד פרסום הכתבה.