הסגרים שנכפו על תושבי העיר בשנה האחרונה גרמו להם לחפש בסביבתם הקרובה פנינות טבע ייחודיות שבהן יוכלו לנשום אוויר צח. זה הסיפור של 'חורשת השקדיות' בגבעה הצרפתית, שהתגלתה כמעט במקרה: הבן של אחת מתושבות השכונה חשף את משפחתו המצומצמת למקום הסודי שלו. "כולנו היינו בבית ושיווענו למקום מעניין שישנה את התפאורה של ארבעת הקירות שבהם שהינו", מספרת בת' גולדשטיין, תושבת השכונה.
1 צפייה בגלריה
השקדיות באתר הבנייה
השקדיות באתר הבנייה
השקדיות באתר הבנייה
(צילום: אלון טולדו)
מייד לאחר שהתגלה לבת' על המקום היא פרסמה אותו לכל השכנים באזור כדי שייהנו ממנו גם הם. "בשבועות האחרונים אנשים פשוט נוהרים לשם. לפני כשלושה שבועות, בסגר השלישי, החלטנו לעשות גם 'מבצע ניקיון' במקום והמון תושבים הגיעו. עבדנו שם כ־5-4 שעות. ספרנו 400 שקדיות באתר".
אלא שמעל חגיגות התושבים בשל פיסת הטבע שנמצאה מעיבה עננה כבדה. "האזור הזה די חריג, זה לא סתם שטח פתוח עירוני", אומרת דינה אלבז מהשכונה, "יש כאן פרויקט בנייה שתוכנן לפני עשרות שנים. הבניינים כבר קיימים בחלק מהפרויקט, והחלק השני נתקע. בשלושת החודשים האחרונים תושבים נכנסים למקום, וכיוון שזה לא שטח פרטי של יזם ניתן ליהנות מהמקום באופן חופשי. בשטח של השקדיות החליטו לבנות מגרשים - כדורסל, כדורגל ומתקני ספורט. יש לזה כבר היתר".
תגובת העירייה: "לאור פניית התושבים נערך לפני כשבוע סיור במקום, לצד נציגי המינהל הקהילתי, האגרונום העירוני ונציגי השכונה, על מנת לבחון איך ניתן לשלב את הטבע העירוני במסגרת הפרויקט. במסגרת בינוי מגרשי הספורט מקודמת תוכנית לשדרוג החורשה הסמוכה".