תושבת קרית יובל בת 70 נפלה ואיבדה את היכולת להתנייד בעצמה. לאחר חודשיים ללא סיוע, תושבי השכונה ניקו שיפצו עבורה את ביתה. "לפני חודשיים נפלתי ומאז אני על כסא גלגלים", סיפרה ג', תושבת קרית יובל בת 70. "אני גרה לבד, אין לי תקציב לכלום. המתנדבים עוזרים לי המון שעות ביום".
הדירה לפני השיפוץהדירה לפני השיפוץ
הדירה לפני השיפוץ
(צילום: אורון אגאי)
המתנדבים שהגיעו הם חברי קהילת הפייסבוק "אבא גמור", וחברי קבוצת "כדורגל שכונות". "הם צבעו את הבית, ואתמול הם ניקו כל היום את הבית. אני לא ניקיתי מאז שנפלתי. הם זרקו המון דברים שלא יכולתי לזרוק לבד, והביאו לי מזגן, כיריים, מקרר, כל מה שאני צריכה", סיפרה ג'.
הדירה לפני השיפוץהדירה לפני השיפוץ
הדירה לפני השיפוץ
(צילום: אורון אגאי)
המתנדבים בביתה של תושבת קרית יובלהמתנדבים בביתה של תושבת קרית יובל
המתנדבים בביתה של תושבת קרית יובל
(צילום: אורון אגאי)
"מאז הקורונה הכל הרבה יותר קשה. אני לבד, המשפחה שלי לא בירושלים, כולם מרגישים לבד בגיל שלי, אני לבד עוד מלפני שנפלתי – אבל אז עוד יכולתי ללכת". למרות מצבה הקשה, ג' לא זכאית כיום לקבלת מטפלת שתסייע לה במצבה, ונתמכת רק על ידי עובדת סוציאלית מטעם הרווחה בעיר. "היה לי מזל גדול שהגיעו אלי, זה חלום, זה קורה בטלוויזיה. אני מאוד מודה להם. להתמודד עם הלבד זה משהו שלומדים לצערי".
אורון אגאי, מייסד קהילת 'אבא גמור' שנרתמו לסייע, סיפר: "פנו אליי קולגות מארגון 'כדורגל שכונות' שמקיים משחקי כדורגל שכונות לתושבי ירושלים, וביקשו עזרה בפרויקט. כחצי שעה לאחר פרסום הבקשה נרתמו מתנדבים מכל התחומים: צבעים, חשמלאים, אנשי מיזוג, טכנאי גז, בעלי חברות ניקיון, שהציעו את עזרתם בהתנדבות מלאה.
הדירה אחרי השיפוץהדירה אחרי השיפוץ
הדירה אחרי השיפוץ
(צילום: אורון אגאי)
הדירה אחרי השיפוץהדירה אחרי השיפוץ
הדירה אחרי השיפוץ
(צילום: אורון אגאי)
"למחרת כבר נכנסו כמות של מתנדבים והתחילו במהפך. החל מניקיון ושיפוץ הדירה, החלפת ריהוט, התקנת מזגנים, מוצרי חשמל ודברי מזון. לקחנו על עצמנו ללוות את האישה היקרה הזאת גם מול גורמי הרווחה השונים והמוסד לביטוח לאומי, עד שהיא תוכל לחיות בכבוד בביתה".
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים