בחלום הכי גרוע שלהם בני משפחת סגל מקטמון לא האמינו כי בחג החירות הם יישארו ללא בית ובלי רכוש. ביום שני התפוצץ צינור הגז בבית ומייד לאחר מכן פרצה שריפה. ההערכה היא שהדבר קרה כתוצאה משיפוץ שנעשה לקראת פסח. "העובד שעשה את השיפוץ כנראה קדח בצינור של הגז, מה שגרם לפיצוץ ולשריפה", סיפרה השבוע ל"ידיעות ירושלים" הבת ספיר (25). "אבא שלי ואחי ישנו בחדר, ואמא שלי ואחותי היו במטבח עם העובד".
1 צפייה בגלריה
זירת השריפה ברחוב בר יוחאי
זירת השריפה ברחוב בר יוחאי
זירת השריפה ברחוב בר יוחאי
(צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים)
כיסוי הראש נשרף
"כשקרה האירוע אחותי רצה כדי להעיר את אבא שלי ואחי וכולם ברחו מהבית. במקביל התחילה השריפה. אחותי מספרת שתוך כדי הבריחה החוצה הפיג'מה שלה נשרפה ולאמא שלי נשרפו כיסוי הראש והשיער. כשהשכנה התחילה להריח גם היא ריח של גז היא מייד הזמינה אמבולנס וכיבוי אש".
בשל עוצמת הפיצוץ והאש, הפועל שביצע את העבודה הוטח לאחור וספג כוויות חמורות. "לפי מה שאומרים הכבאים, הסיבוב של המקדחה בתוך הצינור של הגז הוא שהצית את השריפה. העובד, אמא שלי ואחותי אושפזו בהדסה. אחותי שוחררה ביום שלמחרת עם שבר באצבע וכוויות בפנים. אמא שלי עדיין מאושפזת עם כוויות חמורות בפנים ובגפיים. האמת שנמנע כאן אסון גדול כי יש לנו גם בלוני גז מתחת לבית ובמזל השריפה לא התפשטה אליהם".

השכנים מתגייסים

יומיים לאחר האסון, מה שהטריד את בני המשפחה יותר מכל זו השאלה איפה הם יחגגו את ליל הסדר. בשלב זה הדירה אינה ראויה למגורים וגם הרכוש הושחת. "העובדת הסוציאלית דאגה ללינה במלון למספר ימים", מבהירה סגל. "כרגע אנחנו מחפשים דירה לחג. את האוכל יבשלו חברות, ואולי גם יעזרו מהרווחה".
בקבוצות הווטסאפ השכונתיות מופצות הודעות המבקשות מהתושבים להתגייס למען המשפחה ולתרום ציוד. אל הדירה השרופה הגיעו גם שכנים שביקשו לראות מקרוב איך הם יוכלו לסייע.
"מדובר במשפחה שהכסף לא מצוי אצלה בשפע", מספר קרוב המשפחה, מני ברקוביץ'. "מה שחשוב לי זה שיתרמו להם מוצרים כדי שיוכלו לחיות - מקרר, תנור, מכונת כביסה, מה שהם צריכים, אפילו מישהו שייסייד להם את הבית. הכל נשרף - הדלת, הקירות, החלונות. זה כולה בית קטן של 40 מטר, אבל אין להם ביטוח ולא שום דבר. חשוב שהם יוכלו לחזור לחיים בהקדם".
ניתן לתרום בקבוצת ה-paybox או למספר חשבון: 72913047, בנק דיסקונט, סניף 61, ע"ש נתנאל סגל. ניתן ליצור קשר גם עם ספיר - 050-7411006.