2 צפייה בגלריה
״המטבחון״ בגן הורדים (צילום: יניב כהן)
״המטבחון״ בגן הורדים (צילום: יניב כהן)
״המטבחון״ בגן הורדים (צילום: יניב כהן)
מתחם ה"מטבחון", יוזמה משותפת של המשרד לירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, נפתח השבוע בגן הורדים בירושלים. המתחם, יכלול שלושה "פוד טראקס" של מסעדות מובילות מירושלים, שיוחלפו כל חודש, במחירים שנעים בין 35-55 שקלים ובשיתוף תן-ביס. המסעדות שיתמקמו במהלך חודש ינואר הקרוב במתחם הן: רשת בתי הקפה "קפית" שתציע תפריט חלבי, מסעדת "אנג'ליקה" ומסעדת השוק- "המוציא" עם תפריט בשרי.
ההשראה להקמת "המטבחון", לקוחה מערי ממשל ברחבי העולם כדוגמת ברלין ווושינגטון שבזמן ארוחת הצהריים פוקדים עובדי המשרדים הממשלתיים ומבקריו הרבים את שדרת הפוד-טראקס המציעה להם מגוון רחב ועשיר של מאכלים. המתחם החדש נועד לשפר את איכות חייהם של עובדי המדינה והמבקרים הרבים בכנסת, במשרדי הממשלה ובבית המשפט העליון שכן באזור זה אין מסעדות ובתי קפה במרחב הציבורי. לצד האפשרויות הקולינריות של מתחם "המטבחון", יציע המקום בהמשך פעילויות פנאי וההעשרה נוספות.
2 צפייה בגלריה
״המטבחון״ בגן הורדים (צילום: יניב כהן)
״המטבחון״ בגן הורדים (צילום: יניב כהן)
״המטבחון״ בגן הורדים (צילום: יניב כהן)
מה יהיה אפשר לאכול במתחם? רשת בתי הקפה 'קפית' תגיש בצהריים מרק בצל ופוקצ'ה, פיש אנד צ'יפס ואורגנטו בטטה בבוקר תגיש הרשת קפה, מאפים ובורקסים. במסעדת 'המוציא' יוכלו המבקרים לבחור בין מרק קובה סלק, סופריטו בקר ותפוחי אדמה ומעקוד פשטידה מרוקאית בפיתה או צלחת. מסעדת 'אנג'ליקה' תציע קציצות בשר עם ארטישוק ירושלמי, סלרי וזעפרן, דלעת ערמונים עם סלט עדשים וקרישה ואסאדו בקר עם ברביקיו ביתי ומייפל.
מנתוני הרשות לפיתוח ירושלים, עולה כי הריכוז הגדול של עובדים במגזר הציבורי בירושלים הינו בקריית הממשלה. משרדים כגון: משרד רה"מ, משרד האוצר, משרד הפנים, משרד הכלכלה, משרד התחבורה ועוד, כנסת, בית המשפט העליון, בנק ישראל ואחרים, חולקים את המרחב האורבני של גבעת רם, כאשר כל משרד ומשרד מתנהל בפני עצמו, כמעט מבלי שתהייה לעובדים נקודות עוגן לפגוש קולגות ממשרדים אחרים במרחב הציבורי.
שר ירושלים והמורשת ח"כ זאב אלקין אמר כי "אנחנו שמחים להוביל את פרויקט "המטבחון" שיהפוך את גן הוורדים למקום מרכזי, שיציע לא רק תחרות קולינרית למזנון הכנסת, אלא גם יהפוך את הגן למטבחון החדש שם מתבשלים גם התרגילים הפוליטיים. במשך שנים גן הוורדים לא מימש את הפוטנציאל שלו ועל אף שבאזור גן הוורדים עוברים מידי יום אלפי עובדי מדינה רק מעטים מבקרים בו. בדומה לערי בירה וערי ממשל נוספות ברחבי העולם גם ירושלים הולכת בדרך הזו והמטבחון יהווה נקודת מפגש עבור קובעי מדיניות, עובדי מדינה ועיתונאים ויציע להם להנות ממסעדות ירושלמיות במחירים הוגנים. נמשיך לפעול למען שגשוגה של העיר ירושלים".