סמ"ר א' מירושלים. צילום: דובר צה"לסמ"ר א' מירושלים. צילום: דובר צה"ל
סמ"ר א' מירושלים. צילום: דובר צה"ל
(סמ"ר א' מירושלים. צילום: דובר צה"ל)
גאווה: סמ"ר א' (21) מירושלים יסיים היום (ה') קורס מכונאים מוטסים בצה"ל שאורכו שמונה חודשים. סמ"ר א' יסיים את הקורס יחד עם שישה מכונאים מוטסים ומכונאית מוטסת אחת ונכנסו לטייסות המבצעיות.
א' מתגורר בירושלים ולמד בישיבה התיכונית "נהורא" שם הרחיב מדעי הטכנולוגיה. מתחביביו של א' לקרוא, לכתוב, לשמוע מוזיקה ולראות סרטים.
א' הוא בנם של עוזי, מורה ומסדה, בעלת חנות בוטיק. הוא אחד מבין חמשת האחים במשפחה, שירה, מוריה, נועה, גליה והילה. סמ"ר א' משתייך למגזר החרדי, והיה לו חשוב להתגייס.
החייל התגייס למערך הטכני והגיע לטייסת 124, שם ראה את המבצעיות בתפקיד והבין שזה החלום שלו. א' מסיים את הקורס כמכונאי מוטס של מסוק הינשוף בטייסת 124.
מכונאי מוטס הינו חלק מצוות האוויר הנכלל במסוק לצד הקברניט וטייס המשנה והוא מפקד תא המטען של מסוק סער. חלק מאחריות התפקיד: הפעלת מערכות המשימה, תפעול תא המטען והמערכות בתא הטייס, זיהוי תקלות וסיווגן תוך כדי טיסה. בנוסף המכונאי אחראי על העמסת, הושבת והורדת לוחמים, נוסעים או פצועים אל המסוק וממנו, ומסייע לצוות בהכנת משטחי נחיתה. כמו כן, המכונאי המוטס הוא איש המערך הטכני המאומן בטיפול בתקלות המסוק, בביצוע סבב אחזקה וקיום בדיקות כתנאי להמשך המשימה, כאשר המסוק מחוץ לבסיס האם.