מיכל סלה ז״ל. (צילום: באדיבות המשפחה)מיכל סלה ז״ל. (צילום: באדיבות המשפחה)
מיכל סלה ז״ל. (צילום: באדיבות המשפחה)
(מיכל סלה ז״ל. (צילום: באדיבות המשפחה))
"לא להאמין, אבל עברה לה שנת נישואין ראשונה שלנו, שנה שבה הפכנו מזוג למשפחה", את המילים האלה כתבה מיכל סלה ז"ל לבעלה, אלירן מלול, חודש וחצי בלבד לפני שנרצחה באכזריות, כך על פי החשד, על ידי אותו מלול. במכתב, שחלקים ממנו נחשפים כאן לראשונה, הוסיפה סלה כי "הנשמות שלנו קשורות בצורה עמוקה".
במכתב שהגיע לידי mynet, ממשיכה סלה לתאר את הקשר בינה לבין בעלה ומדגישה את הקרבה בניהם. לבקשת המשפחה ובשביל לשמור על פרטיותה של סלה ז״ל, אנו נמנעים מלפרסם תמונה של המכתב עצמו או תכנים נוספים ממנו. 6 שבועות בלבד לאחר שכתבה את הדברים היא נרצחה.
מחפשים כל פרט מידע
ביום חמישי, ה-3 באוקטובר, עבר היישוב מוצא, ולמעשה המדינה כולה, זעזוע עמוק. סלה, 32, נמצאה ללא רוח חיים לאחר שנדקרה למוות בדירתה. בסמוך לדירה נמצא בעלה, שהיה במצב קשה. התינוקת של השניים נמצאה אצל אחד השכנים, זאת לאחר שמלול הביא אותה אליהם בשארית כוחותיו.
הבעל, שפונה לבית החולים, הפך במהרה לחשוד ברצח ולאחר שמצבו התייצב החל ההליך המשפטי בעניינו.
מאז הרצח ניסתה משפחתה של סלה לדלות כל פרט מידע שיכול להסביר כיצד התבצע המעשה הנורא. הם אפילו פנו לציבור בקריאה לעזרה. ״אם הכרת את אלירן או מיכל ויש לך מידע, או אם נחשפת למידע - כצד שלישי - משמיעה או ברשת, אם באפשרותך לסייע לפענח את הפאזל - פנו למשטרה", הם כתבו בפוסט בפייסבוק. "גם אם שמעת משהו מחברה של חברה. גם אם נראה לך שזה פרט שולי ולא חשוב שקשור ליום הרצח״, הוסיפו.
נוכחות ראשונה בבית המשפט
ובחזרה אל מלול. השבוע, חודש לאחר הרצח, הגיע לראשונה הבעל החשוד במעשה אל בית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. אלא שהוא לא נכנס לדיון עצמו בשל "מצבו הרפואי".
בית המשפט האריך את מעצרו עד ליום חמישי כבקשת הפרקליטות. כמו כן, הוא עדיין מסרב לשתף פעולה בחקירתו.
אלירן מלול מגיע לבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג)אלירן מלול מגיע לבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג)
אלירן מלול מגיע לבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג)
(אלירן מלול מגיע לבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג))
עוד עלה מהדיון כי עורך דינו, עידן גמליאלי, התלונן על כך שלדירת הזוג נכנסו לאחר האירוע בני משפחת סלה. לדבריו, "יש בכך כדי לזהם את הזירה". נציג המשטרה בדיון ענה כי כניסת המשפחה נעשתה רק לאחר שהזירה מוצתה מבחינה חקירתית.
הטענות מתחילות לצוץ
כפי שנחשף ב"מיינט ירושלים", זמן קצר לאחר הרצח החלו לעלות קולות בנוגע להתנהגותו של מלול. אישה שהייתה בעבר בקשר זוגי עימו כתבה מכתב למשפחת סלה לאחר הרצח ובו תיארה התנהלות קנאית, רכושנית, שתלטנית ומאיימת לטענתה, שכללה צעקות והתעללויות, אותן ספגה ממנו כאשר היו בזוגיות.
בתוך כך, בעדות נוספת שפורסמה ברשתות החברתיות, טענה אישה נוספת שהייתה בעבר בזוגיות עם מלול כי הוא נהג כלפיה באלימות ובמקרה אחד הטיח את ראשה בקיר. דברים אלו הגיעו לידיעת המשטרה במסגרת חקירת הרצח של מיכל סלה.