מרים פרץ ז"ל. צילום: פרטימרים פרץ ז"ל. צילום: פרטי
מרים פרץ ז"ל. צילום: פרטי
(מרים פרץ ז"ל. צילום: פרטי)
מרים פרץ היא הצעירה בת ה-17 שגופתה נמצאה ביום חמישי האחרון ללא רוח חיים בדירה בבית צפאפה.
מרים פרץ, בת למשפחה דתית בירושלים, היתה בת 17 בלבד במותה. כזכור, גופתה נמצאה ללא רוח חיים בבית בשכונת בית צפאפה בשעות הערב המוקדמות ביום חמישי האחרון. מאגד עלייאן (55), המתגורר בבית בו נמצא הגופה, נעצר בחשד לגרימת מותה של פרץ, ולהדחתה לשימוש בסם.
מעצרו של עלייאן הוארך עד ליום רביעי הקרוב. לטענתו, הוא הכיר את פרץ לילה לפני מותה, אז צרכו יחד סמים וחזרו אל דירתו. כאשר התעוררו, הוא יצא מהדירה על מנת להביא מנת סם חדשה עבור שניהם, וכאשר חזר ראה במקום כוחות משטרה, רק אז שמע על מותה של פרץ. על גופתה של פרץ לא אותרו סימני אלימות.
ערב לזכרה של מרים. צילום: ענת יורובסקיערב לזכרה של מרים. צילום: ענת יורובסקי
ערב לזכרה של מרים. צילום: ענת יורובסקי
(ערב לזכרה של מרים. צילום: ענת יורובסקי)
אתמול חבריה של פרץ התכנסו לערב לזכרה שאורגן על ידי בני ובנות נוער בכיכר ציון. חברתה של פרץ סיפרה: "המוות שלה הפתיע אותנו. ראינו אותה רק לפני 3 ימים והיא שמחה, קפצה עלינו, לא יכולנו לדמיין שמשהו כזה יקרה".
יהודה, בן זוגה לשעבר של פרץ, סיפר: "היא הייתה הילדה הכי חזקה שיכולה להיות. תמיד משדרת חוזק, למרות שהיא עברה דברים קשים ומסובכים. היו זורקים אותה ממוסד למוסד. עד לפני חודש הייתי איתה בקשר. בראש השנה פגשתי אותה. אף אחד לא טיפל בה. לא הרווחה ולא המשטרה, שידעה כמה פעמים היא נעדרה".
מרים פרץ ז"ל. מתוך הערב זיכרון. צילום: ענת יורובסקימרים פרץ ז"ל. מתוך הערב זיכרון. צילום: ענת יורובסקי
מרים פרץ ז"ל. מתוך הערב זיכרון. צילום: ענת יורובסקי
(מרים פרץ ז"ל. מתוך הערב זיכרון. צילום: ענת יורובסקי)