הפוסט שפורסם ונמחק (צילום: mynet)הפוסט שפורסם ונמחק (צילום: mynet)
הפוסט שפורסם ונמחק (צילום: mynet)
(הפוסט שפורסם ונמחק (צילום: mynet))
בעיתוי תמוהה, מספר שעות לפני פתיחת הקלפיות לכנסת ה- 22 קורא סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק הארנונה הרב אברהם בצלאל לתושבים שתלויים נגדם צווי עיכוב יציאה מן הארץ בעקבות חובות ארנונה והמבקשים לטוס ל"אומן", להגיע ללשכתו במסגרת "קבלת קהל מיוחדת" על מנת לקבל סיוע בהליכים.
עם פניית mynet לבקשת תגובה, הסיר בצלאל את הפוסט מעמוד הפייסבוק שלו, אולם הפרסום עדיין מופץ ברשתות חברתיות אחרות.
בתחתית המודעה שפורסמה מצויים סממנים מפלגתיים הקשורים לתנועת ש"ס כדוגמת פתק הבחירות של הסיעה ותמונתו של מייסד התנועה מר"ן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.
תעמולת בחירות אסורה? המודעה שפורסמהתעמולת בחירות אסורה? המודעה שפורסמה
תעמולת בחירות אסורה? המודעה שפורסמה
(תעמולת בחירות אסורה? המודעה שפורסמה)
במודעה שפורסמה נכתב תחת הכותרת "עננו בזכותיה דרבי נחמן" נכתב: "הודעה חשובה. לכל מעוכבי היציאה מהארץ עקב בעיות בתשלום הארנונה בעיריית ירושלים. הנכם מוזמנים לקבל קהל מיוחדת אשר תתוגבר במיוחד בימים א' ב' טו'-טז' אלול בין השעות13:00-16:00 בלשכת הרב אברהם בצלאל״.
חבר מועצת העיר, עו"ד יוסי חביליו פנה לפני שעה קלה ללשכתו של בצלאל בבקשה לבטל את קבלת הקהל, זאת לאור החשש כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה מצידו של נבחר הציבור : "קיבלתי תלונות על הפרסום, אני רואה בזה דבר חמור ולא תקין המהווה תעמולת בחירות אסורה וייתכן ואף מעבר לכך, אני רואה חומרה בפרסום שמכיל מצד אחד סיוע מוגבר בנושא ארנונה יומיים לפני הבחירות ומצד שני את הפתק של ש"ס. פניתי מיד לאברהם בצלאל ודרשתי ממנו שלא לקיים את המפגשים. אני שמח שהוא הודיע לי שלא הוא פירסם את ההודעה שהוא מבוטל את קבלת הקהל, לפני הבחירות
מטעמו של סגן ראש עיירית ירושלים אברהם בצלאל נמסר: "המודעה יצאה בתום לב ולאחר שהובא לידיעתנו קבלת הקהל בעירייה בוטלה מיידית ולא התקיימה".