ציון תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'ציון תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'
ציון תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'
(ציון תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ')
‏הותר לפרסום: ציון תורג'מן, מנכ"ל חברת אריאל, ודני כץ, עובד עיריית ירושלים – הם החשודים שנעצרו בחשד לקבלת ומתן שוחד והפרת אמונים בעיריית ירושלים. שמם הותר היום לפרסום.
ציון תורג'מן, מנכ"ל החברה העירונית אריאל, הוא החשוד שנעצר ביום שלישי האחרון כחלק מחקירת פרשת השחיתות בעיריית ירושלים. על פי החשד, תורג'מן ואחת מעוזרותיו, חילקו אלפי כרטיסים לאורך השנים בתמורה לטובות הנאה.
חשד מרכזי נוסף נגד תורג'מן הינו כי הוא פעל פעל לקבלת היתרים להריסתו של בית בשכונת קטמון שמוגדר כ'מבנה לשימור' שנמצא בחזקתה של אשתו, ובנייתו של בניין דירות במקומו.
דני כץ בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'דני כץ בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'
דני כץ בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ'
(דני כץ בהארכת המעצר. צילום: יואב דודקביץ')
דני כץ הינו מנהל גנזך רישוי ופיקוח בעיריית ירושלים. החשד המרכזי המופנה כלפיו הוא ביטול דוח"ות חנייה.
השניים נעצרו ביום שלישי האחרון, יחד עם אחת מעוזרותיו של תורג'מן. הם נותרו במעצר למשך יום אחד, אחריו שוחררו למעצר בית. ביום שלישי הוטל צו איסור פרסום על שמם – שפג היום.
תורג'מן (71), הוא אחת הדמויות המוכרות והחזקות בבירה. ב-17 השנים האחרונות הוא מכהן כמנכ"ל חברת אריאל - חברת בת של עיריית ירושלים שמפיקה את הפסטיבלים הגדולים בעיר. בין היתר מפעילה החברה את הארנה, אולמה של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, ושם יושבים משרדיה.
עו"ד יהודה ששון המייצג את תורג'מן מסר היום כי "מרשי הוא אדם מוכר ומערך בירושלים שעבד שנים בעירית ירושלים וזה כ-16 שנים הינו מנכ"ל חברת אריאל ומעולם לא נמצא בו ובפועלו כל רבב ואף זה בפרסים ותשבוחות רבים משועי עולם ומדינה. מטבע הדברים לאור גילו, יש הטוענים לכתר וברצונם לרשת את כסאו ומכאן מקור החקירה. ככל שהחקירה התקדמה החשדות הלכו והתפוגגו ולא נמצאה כל עבירה פלילית במעשיו של מרשי, אשר חוזר לעבודתו החל מהיום וינהל ביד רמה את הארוע היוקרתי של פסטיבל 'חוצות היוצר'".
עורך הדין ערן זך. צילום: פרטיעורך הדין ערן זך. צילום: פרטי
עורך הדין ערן זך. צילום: פרטי
(עורך הדין ערן זך. צילום: פרטי)
עורך הדין ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות', המייצג את כץ, מסר: "מרשי משוכנע בחפותו, אין לו דבר להסתיר, ולכן גם החליט לא לבקש להאריך את צו איסור פרסום שמו, חרף ההזדמנות שנתנה לו לעשות כן על-ידי בית המשפט. כפי שטענו בדיון ובניגוד לטענת המשטרה והתקשורת, מרשי אינו גורם בכיר בעיריית ירושלים ובוודאי שלא בעל השפעה - בפרט בנושאים הנחקרים. אנו משוכנעים כי בתום החקירה גם המשטרה תשתכנע בחפותו והתיק נגד מרשי ייסגר".