בית הקפה | צילום: מהפייסבוק של ועד הבר־קפהבית הקפה | צילום: מהפייסבוק של ועד הבר־קפה
בית הקפה | צילום: מהפייסבוק של ועד הבר־קפה
(בית הקפה | צילום: מהפייסבוק של ועד הבר־קפה)
הרב שפירא טוען במכתב ששיגר בשבוע שעבר לחברי מועצה חרדים כי בעליו הרשמיים של הנכס, מתנ"ס בית הכרם, ניתק עימו קשר לאחרונה. "זה זמן רב נותק משום מה הקשר בין הנהלת המתנ"ס הנוכחית לביני, בניגוד לקשר הרציף שהיה קיים מאז ייסוד המתנ"ס. לאחרונה נוצרו כמה התפתחויות מדאיגות ומצערות", כתב. לדבריו, "בשבתות האחרונות נפתח בית הקפה שפועל בבית הוועד הישן אשר בניהול המתנ"ס. אומנם 'קבעו' כי לא תהיה בו כל מכירה או מוזיקה וכדומה בשבת, אולם מי אחראי לביצועה של 'החלטה' זו?" הוא שואל, בפנייה לחברי המועצה החרדים.
ומוסיף רב השכונה: "וכמו כן אני מבקש לדעת איזו כשרות יש למקום ומהי ההשגחה על בית קפה שכזה?" והוא גם מביע חשש מהדוגמה שנותן בית הקפה לעסקים אחרים באזור: "מי ערב לנו שלאחר תקופה מסוימת שהתקיימו במקום חילולי שבת אין הדבר מהווה פרצה הקוראת לגנב והדבר ישמש דוגמה למקומות אחרים בשכונה ובעיר כולה?" ומתברר כי הרב שלח שליח 'לרגל' אחרי הפעילות במקום. "לפני משלוח מכתב זה הגיע אלי שליח שביקר על פי בקשתי בבית הקפה המדובר בשבת, ומצא כי היה בו חילול שבת מובהק, הקופה, המחשב והטלוויזיה עבדו, ואף המוזיקה ניגנה למרות 'הסיכום' הנ"ל. זו חרפה ובושה. מבקש לטפל באופן יסודי ומהיר", חתם את מכתבו.
ראש העירייה משה ליאון כבר קיבל בימים האחרונים מספר פניות לבירור העניין מצידם של חברי המועצה החרדים, כמו גם מלשכת מנכ"ל העירייה איציק לארי.
העירייה: "נפעל לשמירת הסטטוס קוו בעיר, כפי שהוסכם והוחלט".
הנהלת קואופרטיב בית הכרם: "המקום משרת את כלל תושבי השכונה ואחרים, גם בסופי שבוע שבהם הוספנו למקום מחם, פלטה ואופציה לשלם בתלושים".