3 צפייה בגלריה
ניצב הלוי וניצב ידיד. צילום: דוברות המשטרה
ניצב הלוי וניצב ידיד. צילום: דוברות המשטרה
ניצב הלוי וניצב ידיד. צילום: דוברות המשטרה
טקס החלפת מפקד מחוז ירושלים נערך הבוקר (ה') במתחם מנהרת הכותל. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד מונה במקומו של ניצב יורם הלוי לאחר שלוש שנים בתפקיד ו-35 שנות שירות במשטרת ישראל.
ניצב יורם הלוי, שסיים היום את תפקידו ציין בנאומו: "ביום מרגש זה אני מבקש להודות לשוטרי המחוז ולשוטרי משטרת ישראל. ההישג המקצועי של השקט, שהשגנו בירושלים הוא שלכם, של כל מי שעבד לילות כימים על מנת להביא את השינוי הדרוש. אני גאה לומר שמדובר בהישגים חסרי תקדים בכל קנה מידה, בעיר שעד לפני שלוש שנים דיממה והביאה רבים לאבד את אמונם ביכולתם של כוחות הביטחון להביא רגיעה. לכם שוטרי המחוז ומשטרת ישראל, נתונה הערכתי, שירתי אתכם וביחד שמרנו על ביטחון תושבי העיר ומדינת ישראל. אוהב אתכם".
ניצב דורון ידיד (54), תושב ירושלים ואב לשלושה, שירת בתפקידו האחרון כראש אגף התנועה של משטרת ישראל. ניצב ידיד בעל תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני במנהל עסקים. בין תפקידיו האחרונים: סגן מפקד מחוז צפון, מפקד מרחב דוד, מפקד מרחב מוריה וראש חטיבת ההדרכה של המשטרה.
מפקד מחוז ירושלים הנכנס, ניצב דורון ידיד אמר: "להיות שוטר זו דרך החיים בה בחרתי ולהיות שוטר במחוז ירושלים זוהי זכות עצומה. התחלתי את דרכי כבלש צמחתי והתבגרתי ברחובות העיר, בהמשך מילאתי תפקידי פיקוד רבים ומגוונים במחוז. היום, אני מתמנה למפקד מחוז ירושלים בהתרגשות, בגאווה ובהוקרה על האמון שניתן בי. מחוז ירושלים התברך במפקדים ושוטרים מקצועיים , חדורי מוטיבציה ושליחות הפועלים ללא לאות במסירות ובחריצות. נמשיך לפעול בשיתוף פעולה מול כלל הרשויות וגורמי הביטחון בתחומי המחוז ונשאף להמשיך לחזק ולזכות באמון הציבור הרחב".
3 צפייה בגלריה
ניצב הלוי וניצב ידיד. צילום: דוברות המשטרה
ניצב הלוי וניצב ידיד. צילום: דוברות המשטרה
ניצב הלוי וניצב ידיד. צילום: דוברות המשטרה
ניצב ידיד הודה למפקד המחוז היוצא, ניצב יורם הלוי, ואמר: "היום אתה צריך ויכול להיות גאה מאוד על תקופת פיקוד איכותית ומקצועית שבה הובלת את המחוז להישגים ראויים לציון בכל תחומי העשייה. תרומתך הרבה והשפעתך על ירושלים, המשטרה והמדינה ראויים לכל הערכה. אני בטוח שתמשיך לתרום ולעשות למען תושבי מדינת ישראל, בשמי ובשם מחוז ירושלים- קצינים, שוטרים, מתנדבים ולוחמי מג"ב אני מודה ומצדיע לך".
הטקס התקיים במעמד השר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן, ראש העירייה משה ליאון, מ"מ המפקח הכללי, ניצב מוטי כהן, סגל הפיקוד של משטרת ישראל ומג"ב, שותפים לדרך, משפחות שכולות, מתנדבים ובני משפחותיהם של המפקדים.
3 צפייה בגלריה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
השר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן בירך את שני המפקדים ואמר: "היתה לי הזכות להוביל עם ניצב הלוי את התכנית לביטחון ירושלים ולחיזוק המשטרה בה ואת הובלת המלחמה בטרור היחידים שהביאה לבלימתו. אני מאחל ליורם הצלחה בהמשך דרכו ומודה לו מעומק הלב על תרומתו הענקית למדינת ישראל ואזרחיה. אין לי ספק שיורם עוד ימשיך ויתרום למדינת ישראל . ניצב דורון ידיד הוא קצין מוערך ובעל הישגים. דורון פיקד בהצטיינות על אגף התנועה החשוב ותחת מדיניותי ובהובלתו, התחזק משמעותית האגף והאכיפה בכבישים ומספר הנפגעים בתאונות הדרכים- ירד משמעותית. אני בטוח שגם כמפקד מחוז ירושלים אותו דורון מכיר היטב הוא יפעל במקצועיות וימשיך לחזק את בטחון בירתנו".
בחודש דצמבר הודיע מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן על פרישתו לאחר 3 שנים בתפקיד. הסיבה להתפטרותו היא ככל הנראה אכזבה מכך שלא מונה למפכ"ל, לאחר שהיה מועמד לתפקיד כבר פעמיים. בין תפקידיו האחרונים בדרגת ניצב: מפקד מחוז דרום, מפקד משמר הגבול, מפקד אגף קהילה ומשמר אזרחי ומפקד יחידת לה"ב 433.