נוסע באור אדום. צילום: דוברות המשטרהנוסע באור אדום. צילום: דוברות המשטרה
נוסע באור אדום. צילום: דוברות המשטרה
(נוסע באור אדום. צילום: דוברות המשטרה)
נסיעה פרועה ומסכנת חיים: יחידת האופנועים בדרום העיר הבחינו בשני צעירים הרוכבים על אופנוע בצורה פרועה וביקשו מהם לעצור בצד הדרך. בהמשך התברר כי רוכב האופנוע הוא בן 18 ומעולם לא הוציא רישיון.
הצעיר שנהג באופנוע, סירב לעצור והחל להימלט מהשוטרים בנסיעה פרועה תוך שמסכן את חייו, חיי הצעיר הנוסף שהרכיב עמו וציבור משתמשי הדרך.
במהלך הימלטותו, נסעו אחריו השוטרים תוך שמתעדים את נסיעתו ומגוון עבירות התנועה שביצע, בהן נסיעה בניגוד לתנועה בכביש ובכיכרות, אי מתן זכות קדימה, חציית צומת באור אדום, מהירות מופרזת ועבירות נוספות.
רוכב האופנוע נפל על הכביש. צילום: דוברות המשטרהרוכב האופנוע נפל על הכביש. צילום: דוברות המשטרה
רוכב האופנוע נפל על הכביש. צילום: דוברות המשטרה
(רוכב האופנוע נפל על הכביש. צילום: דוברות המשטרה)
בשלב מסוים איבד החשוד את שליטתו באופנוע ונמלט רגלית בין הרחובות. לאחר שהבין החשוד כי השוטרים מקיפים אותו הוא הסגיר את עצמו. בדיון שהתקיים בעניינו הוא שוחרר ע"י בית המשפט בתנאי מעצר בית.
האופנוע שנתפס והיה שייך לחברו של החשוד, הושבת ע"י קצין משטרה למשך 30 ימים. מבירור זהותו של החשוד עלה כי מדובר בצעיר שרק מלאו לו 18 שנים וכי הוא לא הוציא רישיון נהיגה מעולם.
נוסע נגד התנועה. צילום: דוברות המשטרהנוסע נגד התנועה. צילום: דוברות המשטרה
נוסע נגד התנועה. צילום: דוברות המשטרה
(נוסע נגד התנועה. צילום: דוברות המשטרה)
יחידת תביעות התעבורה של משטרת ישראל הגישה השבוע כתב אישום חמור כנגד החשוד בגין עבירות: נהיגה פוחזת של רכב, הפרעת שוטר במילוי תפקידו, נהיגה ללא רישיון מעולם, אי ציות לשוטר במדים, נהיגה ברכב ללא ביטוח, מהירות בלתי סבירה לתנאי הדרך, ואי ציות לאור אדום בנסיבות מחמירות.
במשטרה ציינו: "מעבר לעובדה כי מדובר בעבירות חמורות מאוד שביצע החשוד שלא הוציא מעולם רישיון נהיגה, הוא סיכן באופן ממשי את עצמו, את חברו ואת ציבור משתמשי הדרך ויכול היה לגרום במעשיו לתאונה קטלנית. ידע כל אדם הנוהג ברכב בניגוד לחוק, כי שוטרי משטרת ישראל לא יוותרו ויפעלו בכל הכלים על מנת להביא למעצרו ומיצוי מלוא הדין עמו".