מחבל שדקר בתחנה המרכזית. צילום: יואב דודקביץ'מחבל שדקר בתחנה המרכזית. צילום: יואב דודקביץ'
מחבל שדקר בתחנה המרכזית. צילום: יואב דודקביץ'
(מחבל שדקר בתחנה המרכזית. צילום: יואב דודקביץ')
הפאשלה של שירות בתי הסוהר: הדיון הדרמטי שהיה אמור להתקיים בין אשר אלמליח, המאבטח שנפצע אנוש בפיגוע בתחנה המרכזית לפני כשנה בו היה אמור לפגוש את המחבל שדקר אותו בוטל. הסיבה: שב"ס טעו בכתובת והביאו את המחבל לדיון בבית משפט באר שבע.
אלמליח הגיע דרוך לדיון, כשהוא מתכונן להסתכל בעיניו של המחבל ולתת עדות אישית אודות מה שהתרחש. יחד עם אלמליח הגיעו עשרות עורכי דין, עיתונאים ובני משפחה.
מי שלא הגיע לדיון היה המחבל עצמו, יאסין אבו אל-קרעה, וזאת בגלל שיחידת "נחשון", היחידה המבצעית של שירות בתי הסוהר, הביאה את אבו אל-קרעה לדיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. דקות ארוכות חיכו אלמליח ועורכי דינו לתחילת הדיון - אולם אז התברר כי הדיון מבוטל עקב הבלבול.
אלמליח. "זהו ניצחון ציבורי". צילום: יואב דודקביץ'אלמליח. "זהו ניצחון ציבורי". צילום: יואב דודקביץ'
אלמליח. "זהו ניצחון ציבורי". צילום: יואב דודקביץ'
(אלמליח. "זהו ניצחון ציבורי". צילום: יואב דודקביץ')
"התכוננתי לזה הרבה זמן", אמר אלמליח בתגובה, "התאכזבתי, חיכיתי להסתכל לו בעיניים ולהגיד לו בדיוק את מה שאני חושב. אני חייב לציין כי לאורך הדרך שירות בתי הסוהר עזרו לי וליוו אותי, אולם התאכזבתי כששמעתי שהוא לא יגיע. בשבוע הבא יתקיים הדיון ואני כנראה אגיע קצת פחות בהתרגשות".
בחודש דצמבר 2017 הגיע אבו אל-קרעה, תושב שכם בן 24, לתחנה המרכזית בעיר. הוא דקר את אלמליח (46) בעת שעמד בכניסה ברחוב יפו ואיבטח את המתחם. הוא פונה לבית החולים שערי צדק במצב אנוש, אולם שוחרר לאחר מספר שבועות. הפרקליטות הגישה נגד אבו אל-קרעה כתב אישום בגין ניסיון לרצח ובכניסה לישראל בניגוד לחוק.
שירות בתי הסוהר: "נעשתה טעות. אנחנו מתחקרים ונפיק לקחים. נציין ברקע הדברים כי מדי יום יש כ-1,000 תנועות של אסירים בין בתי הסוהר, בתי המעצר ובתי המשפט".