קו 84. מחפשים פתרון. צילום: יואב דודקביץ'קו 84. מחפשים פתרון. צילום: יואב דודקביץ'
קו 84. מחפשים פתרון. צילום: יואב דודקביץ'
(קו 84. מחפשים פתרון. צילום: יואב דודקביץ')
הקו הריק שנמצא בלב הסערה: תושבי הר הזיתים הגבירו לאחרונה את המחאה שלהם בכל הנוגע לתחבורה הציבורית שאמורה להביא אותם לביתם. הסיבה: לטענתם קו האוטובוס שאמור לשמש אותם כלל לא עובר בשכונות הרלוונטיות ולמעשה נוסע כשהוא ריק מנוסעים.
בשנה האחרונה פועל אוטובוס שמספרו 84 שיוצא מדי יום מגבעת התחמושת להר הזיתים. כל תושבי השכונות הסמוכות - רמת שלמה, רמות, רמת אשכול והסביבה, שרוצים להגיע בתחבורה הציבורית להר הזיתים צריכים למעשה לגשת לגבעת התחמושת ורק משם הם יכולים להגיע ליעדם.
אלא שבפועל כמעט אף אחד אינו עושה את זה וברוב שעות היום האוטובוס נוסע ריק. בהר הזיתים כבר יש מי שמכנה את קו 84 'האוטובוס של המתים'.
לאור בקשות מצד תושבים פנו שורת חברי מועצה לגורמים הרלוונטיים בדרישה לבצע איסוף בשכונות החרדיות הסמוכות. כך, סגן ראש העירייה ישראל קלרמן ('דגל התורה') פנה במכתב דחוף בדרישה להזיז את הקו לשכונות הסמוכות.
"אני סמוך ובטוח שהרחבת המסלול של הקו תגדיל את מספר הנוסעים שעושים בו שימוש", כתב. "היא תגביר מאוד את הנוכחות היהודית בהר הזיתים, החשובה מאוד להמשך היכולת של יהודים לעלות ולקיים שיח על קברי הצדיקים בהר".
המכתב נשלח גם להלל הורביץ, מנכ"ל מועצת בתי העלמין בעיר, וליצחק הנאו, מנהל האגף למבני דת בעירייה.
כעת מחכים התושבים לראות האם משרד התחבורה, האחראי על חברת 'אגד' שמפעילה את הקו, יחשב מסלול מחדש וישנה את נתיב הנסיעה.