סטודנטים באוניברסיטה העברית. צילום: גיל יוחנןסטודנטים באוניברסיטה העברית. צילום: גיל יוחנן
סטודנטים באוניברסיטה העברית. צילום: גיל יוחנן
(סטודנטים באוניברסיטה העברית. צילום: גיל יוחנן)
כ־30 אלף סטודנטים ירושלמים יחלו היום (א') את שנת הלימודים האקדמאית. כמה מהם גרים בירושלים וכמה מגיעים מערים אחרות? באיזה תחום נרשם הגידול הגבוה ביותר? ולמה יש מרצה שמסתובב בספארי באפריקה וצופה בדייט של ג'יראפות? תמונת מצב אקדמית.
בעברית מציינים שחל גידול של כ־3% במספר הנרשמים הכולל, אולם כשצוללים לנתונים מגלים שהעלייה החדה ביותר היא בתחום מדעי המחשב שראה גידול של 19% בנרשמים השנה.
מוסדות האקדמיה מתפארים שהם מהווה מוקד משיכה לצעירים מחוץ לירושלים. ב'עברית' אכן כ־65% מהסטודנטים מגיעים מערים אחרות. אולם ב"מכללת הדסה", המוסד האקדמי השני בגודלו בעיר, התמונה הפוכה - רק 33% מגיעים מבחוץ.
ומה ילמדו הסטודנטים השנה? לתלמידי 'העברית' מחכים קורסים מקוריים. בראשם הקורס של פרופ' מיכאל ברנדיס - "סקס - רביה מינית ממולקולות עד פילים". בקורס הזה, שיועבר לתלמידים בצורה מקוונת, ילמדו הסטודנטים להעריך ולנתח את "המסתורין והפלא שברבייה מינית".
פילים באמצע האקט. צילום: shuterstockפילים באמצע האקט. צילום: shuterstock
פילים באמצע האקט. צילום: shuterstock
(פילים באמצע האקט. צילום: shuterstock)
פרופ' ברנדיס יצא לסיורי שטח מסביב לעולם כדי ללמוד על צורות הרבייה של מינים שונים של בעלי חיים. בין היתר הוא חקר את הסקס בין הפילים וצפה בהרגלי החיזור של ג'יראפות בספארי באפריקה.
קורס נוסף, "אישיות", יקנה לסטודנטים את הכלים ליצירת אישיות - "פיתוח ויישום חשיבה מדעית בתחום האישיות", כפי שמוצג בסילבוס. קורס אחר ילמד את היסודות האקדמאים של איפור במה. הסטודנטים ילמדו כיצד לאפר אדם כך שייראה מרושע, עצוב או טרגי.