איש עסקים. אילוסטרציה: shutterstockאיש עסקים. אילוסטרציה: shutterstock
איש עסקים. אילוסטרציה: shutterstock
(איש עסקים. אילוסטרציה: shutterstock)
חשד להונאה בהיקף של מעל 6 מיליון שקלים. בתום חקירה סמויה, המשטרה עצרה גבר כבן 51 בחשד שהונה את בת זוגו, משפחתה ואת העסק בו עבד. היום (ה') הוא יובא להארכת מעצרו.
במהלך התקופה האחרונה התקבלו במשטרה מספר תלונות, לפיהן אותו גבר עקץ בהונאה ובמרמה סכום מצטבר של מעל 6 מיליון שקלים תוך שהוא מתחזה ומציג עצמו כאיש עסקים. החשוד נעצר על ידיד המשטרה.
עם התקדמות החקירה, עלה החשד כי החשוד מזה כשנתיים נמצא במערכת יחסים עם בת זוגו, כאשר בפניה, על פי החשד הזדהה בשם דומה לשמו האמיתי לאורך כל התקופה, והצליח בעורמה לרכוש את אמונה וקרבתה ואף של בני משפחתה ומכריה. כל זאת על מנת להוציא מידיהם כספים באמתלה שהוא משקיע זאת בעסקיו השונים.
בין קורבנות אלו, נמצא אביה של האישה, שעפ"י החשד הצליח החשוד להוציא מידיו כ 3 מיליון ש"ח שהם כספי הפנסיה היחידים שלו.
עוד עלה בחקירה, כי החשוד עבד במהלך תקופה זו בחברה העוסקת בשיווק מוצרים מן הטבע. גם שם פעל החשוד עפ"י החשד בדפוס פעולה דומה על מנת לרכוש את אמונה של בעלת החברה ולקבל גישה לחשבונות הבנק תוך שמציג עצמו גם בפני אחרים כבעלים של החברה, מהם עפ"י החשד הצליח להוציא מאות אלפי שקלים נוספים.
את כל הכספים עפ"י חשד חוקרי המשטרה, שלשל החשוד לכיסו וכשהבין כי עולה החשד נגדו, ניסה להימלט לדרום הארץ ולהסתתר.
אמש, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, איתרו בלשי המשטרה את החשוד בעיר אילת כשברשותו המחאות חתומות על שם החברה בה עבד וכסף מזומן ועצרו אותו לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה, הונאה, זיוף מסמכים והלבנת הון. היום בשעות הצהריים יובא החשוד להארכת מעצרו בפני בית המשפט.
המשטרה: "מדובר בחשוד שפגע באופן אישי ורגשי בקורבנותיו ומעבר לכך הוציא מידיהם בעורמה כסף רב, שהנו כספם היחיד למחיה ובכך פגע בהם אנושות. זיוף, מרמה והתחזות לאחר הינן מהעבירות החמורות בתחום בהם משתמשים העבריינים בשיטות שונות ומגוונות במטרה 'להכניס' את ידם לכיסו של האזרח הנורמטיבי ולפגוע בממונו, ברכושו וביטחונו.
"החקירה הסמויה, איסוף הראיות ומעצר החשוד, מהווים נדבך חשוב ומרכזי ביכולתה של המשטרה לאתר את אותם הגורמים ולהביאם לדין. כל זאת למען שמירה על סביבת חיים שגרתית ובטוחה לכלל האזרחים".