הגמלאים על דלתות המשרד. צילום: ענבר טויזר, ynetהגמלאים על דלתות המשרד. צילום: ענבר טויזר, ynet
הגמלאים על דלתות המשרד. צילום: ענבר טויזר, ynet
(הגמלאים על דלתות המשרד. צילום: ענבר טויזר, ynet)
אירוע חריג במשרד ראש הממשלה: עשרות גמלאי כוחות הביטחון פרצו בצהריים (יום ד') לרחבת הכניסה של משרד ראש הממשלה במחאה על הכוונה להעביר החלטה שתמשיך את האפליה בתנאי שכר גמלאי המשטרה ושב"ס לעומת אלו של משרתי הקבע בצה"ל. נכון לשעה 15:00, נדהפו המפגינים אל מחוץ למתחם בהסכמה אך הצהירו: ״אם יש צורך שנפרוץ בחזרה נפרוץ בחזרה. בואו נכבד את המשטרה שאיתנו במאבק הזה״.
במשרד הוכרז עוצר כניסות ויציאות ושרים התבקשו לא להתקרב לשער הכניסה ונקראו להיכנס דרך משרד הפנים. בשתיים וחצי אמורה הייתה להתקיים ישיבת ממשלה במשרד ראש הממשלה. כל המאבטחים במשרד עזבו את העמדות ורדפו אחרי המפגינים. כמו כן, כרוז ביקש מכל העובדים לנעול דלתות של ארונות עם מסמכים מסווגים.
צילום: לירן תמריצילום: לירן תמרי
צילום: לירן תמרי
(צילום: לירן תמרי)
כ-60 איש מוחים. צילום: לירן תמריכ-60 איש מוחים. צילום: לירן תמרי
כ-60 איש מוחים. צילום: לירן תמרי
(כ-60 איש מוחים. צילום: לירן תמרי)
גמלאי המשטרה פרצו לתוך החצר הפנימית של המשרד ועובדים במשרד אומרים כי מדובר ב"מחדל אבטחה חמור. מסתובבים פה כבר 45 דקות והמשטרה לא שולחת כוחות לפזר. זה אירוע מתגלגל. המאבטחים קראו ברמקול לאנשים להסתגר בחדרים ולשמור על חומרים מסווגים. איש הישר בעיניו יעשה. ביזיון. ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן תקועים במשרד ולא יכולים לצאת". כוחות מג"ב הוזעקו למקום ומולם קראו גמלאי המשטרה: "כחלון, הביתה".
צילום: אוהד צויגנברגצילום: אוהד צויגנברג
צילום: אוהד צויגנברג
(צילום: אוהד צויגנברג)
מוקדם יותר, קבוצת גמלאי המשטרה והשב"ס חסמו לסירוגין את צומת גינות סחרוב ולעכב רכבים במחאה על כוונת האוצר להעביר הצעת מחליטים בישיבת הממשלה, המחריגה את השוטרים, הסוהרים והגמלאים מתוספת אי הביטחון התעסוקתי.
הגמלאים טענו כי חסמו שיירה דיפלומטית שהגיעה לביקור בישראל. גורם במשרד החוץ מסר למיינט ירושלים כי מדובר בשיירה של ראש ממשלת בולגריה.
"מעשי האוצר כלפי השוטרים, הסוהרים והגמלאים הם שערורייה שאין כדוגמתה. לאוצר אין כל בעיה להתעמר בשוטרים, בסוהרים ובגמלאים ולזלזל בפסירות בית הדין לעבודה. אנחנו קוראים לשרי הממשלה ולראש הממשלה: ערב ראש השנה, אל תיתנו את ידכם לפגיעה בשוטרים, בסוהרים ובגמלאים. הגיע הזמן לצדק!", מסרו בארגון.
 צילום: מחאת גמלאי כוחות הביטחון צילום: מחאת גמלאי כוחות הביטחון
צילום: מחאת גמלאי כוחות הביטחון
( צילום: מחאת גמלאי כוחות הביטחון)