הילה בצלאלי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחההילה בצלאלי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה
הילה בצלאלי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה
(הילה בצלאלי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה)
חמש שנים לאחר האסון - מגיעה ההכרעה: בית המשפט השלום קיבל היום את עמדת הפרקליטות והחליט להרשיע את אורן ורשבסקי מהנדס המבנים ויצחק צוקר יועץ הבטיחות, בגרימת מותה של סגן הילה בצלאלי ז״ל. השניים שימשו בתפקידים אלה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בשנת 2012.
כזכור, בערב יום השואה, במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות, קרסו לפתע עמודי התאורה על החיילים שהתאמנו לקראת הטקס. אחד מהעמודים פגע בבצלאלי ז״ל, והיא נהרגה במקום. שני חיילים ששהו ברחבה נפצעו קשה.
כזכור, שני בכירים מחברת עיצוב במה כבר הורשעו בעבר ודינם נגזר לעונשי מאסר ותשלום פיצויים למשפחת החיילת שנהרגה באסון ולשני החיילים שנפצעו. בנוסף הרשיע בית המשפט את החברה שהפיקה את טקס הדלקת המשואות בהר הרצל בגין גרם מוות ברשלנות וגרם חבלה רשלנות.
סיגלית והילה בצלאלי. צילום: פרטיסיגלית והילה בצלאלי. צילום: פרטי
סיגלית והילה בצלאלי. צילום: פרטי
(סיגלית והילה בצלאלי. צילום: פרטי)
המהנדס אורן ורשבסקי ועורכי דינו ממשרד שוורץ-נרקיס, אורון שוורץ, יוגב נרקיס ורותם ניר הביעו אכזבה מהכרעת הדין ומבקשים כעת ללמדה לפרטיה. ״נבקש לשלוח פעם נוספת תנחומינו למשפחת בצלאלי ואיחולי החלמה לפצועים. מכל מקום, מר ורשבסקי סבור כי נוכח טענותיו בדבר מידורו ממוקד קבלת ההחלטות ההנדסיות, הוא סובר כי אין מנוס מלהמשיך ולנהל את הקרב על חפותו״, נמסר.