יוסף בן אמו. צילום: יואב דודקביץ'יוסף בן אמו. צילום: יואב דודקביץ'
יוסף בן אמו. צילום: יואב דודקביץ'
(יוסף בן אמו. צילום: יואב דודקביץ')
מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי וראש העירייה ניר ברקת נפגשו היום (יום א') לאחר הפיגוע בתחנה המרכזית עם יוסף בן אמו, נהג מונית ופנסיונר של משטרת ישראל ושני השוטרים שהשתלטו על המחבל.
"בשלב ראשון חשבתי שמדובר בקטטה, שהבנתי שזה מחבל ישר קפצתי והפלתי אותו. אני רוצה לומר כל הכבוד לשוטרים, עשה לי אישית ממש טוב בלב שהשוטרים הגיעו תוך שניות. יש בירושלים שוטרים לתפארת", אמר בן אמו. ראש העירייה ומפקד המחוז העניקו ליוסף את סיכת משטרת מחוז ירושלים וסיכת עיריית ירושלים.
השוטרים שהשתלטו על המחבל מסרו: "בלי לחשוב פעמיים, תוך דקה הגענו לתחנה המרכזית והבחנו בפצוע ובמחבל, ומיד רצנו כדי להפסיק את העבירה, וידאנו שאין עליו כלי תקיפה ועצרנו אותו".
השוטרים ויוסף בן אמו. יחד עם ניצב יורם הלוי וניר ברקת. צילום: דוברות המשטרההשוטרים ויוסף בן אמו. יחד עם ניצב יורם הלוי וניר ברקת. צילום: דוברות המשטרה
השוטרים ויוסף בן אמו. יחד עם ניצב יורם הלוי וניר ברקת. צילום: דוברות המשטרה
(השוטרים ויוסף בן אמו. יחד עם ניצב יורם הלוי וניר ברקת. צילום: דוברות המשטרה)
מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי אמר על השתלשלות האירועים: "יש פה מנגנון מדהים של אוכלוסיה, של ציבור, של אזרחים, וזה מתחיל במאבטח, גיבור אמיתי, הראשון שרץ ומיד אחריו האזרח והשוטרים. כאן זה המקום היחידי בעולם, שכאשר יש אירוע אנשים לא בורחים, אלא רצים ומגיבים. והמאבטח הגיב תוך שניה, רץ ותפס המחבל, אחריו מגיע אזרח, ושניה אחרי זה מגיעים השוטרים. בסה"כ יש פה סוג של מנגנון שכל מרכיב בו הנו חלק ממערך הביטחון, כל אחד נותן את החלק שלו לביטחון הציבור, ויש לנו במה להתגאות בעיר הזאת בכל המובנים שלה".
בפיגוע נדקר במצב קשה מאוד מאבטח של התחנה המרכזית על ידי יאסין אבו אלקרעה (24), מהכפר טלוזה מאזור שכם.