מכות באזיקים, שימוש באקדח טייזר ותלונה במשטרה: חני פירו, השפית של מסעדת 'בית הכוון' ומתמודדת לשעבר בתוכנית 'מאסטר שף', לא ציפתה שכך תיגמר מסיבת יום הולדת שערכה בשבוע שעבר בביתה בגילה. על פי תלונה שהגישה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), לאחר ששכניה קראו למשטרה במטרה להנמיך את רעש המסיבה, הוכו פירו ואמה שפרה בת ה־60 בברוטליות בידי אחד השוטרים שהגיע למקום, שגם ירה באקדח טייזר הגורם להלם חשמלי. המשטרה: השוהים בבית תקפו את השוטרים.
ירושלים: התוצאה הקשה של שימוש באקדח הלם משטרתי
תחילת הפרשה ביום חמישי שעבר, אז ערכה פירו מסיבה בביתה. בעקבות תלונות של שכנים השוטרים הגיעו לבית פעמיים בסביבות השעה שמונה בערב ועזבו. כשהשוטרים הגיעו לבית המשפחה בפעם השלישית החלו העניינים להידרדר. "השוטר החל להכות אותי, נפלתי על הרצפה, וכמו בלינץ' הייתי מתחת לרגליים שלו כשהוא בועט בי. הוא לא הרפה והכה גם את אמי בת ה־60", סיפרה השבוע פירו.
בסרטון חדש שהגיע לידי mynet נראה אחד השוטרים מרביץ לאמה של פירו, מכה אותה בעזרת אזיקים שבידיו, ובהמשך גם יורה באקדח הטייזר.
בעקבות האירוע האלים נלקחה פירו לתחנת המשטרה לחקירה כשהיא אזוקה, שם מסרה את גרסתה לאירוע, ולאחר כשעה שוחררה לביתה. "זה היה טירוף. אני מלאת חרדות ובלי שינה בלילה. יש לי מכה בראש שגורמת לכאבים חזקים וגם היד מאוד כואבת. שבוע אחרי ואני עוד לא מסוגלת לחזור לעבודה", היא מספרת.
מנגד, במשטרה מציינים כי האלימות היתה מכוונת כלפיהם. בנוגע לטענה שנעשה שימוש באקדח הטייזר, גורם במשטרה טוען כי האקדח לא היה טעון ורק הרעיש כדי להרתיע. "השוטר היה במצוקה כשעשרות מבני הבית תקפו אותו תוך כדי שהוא מנסה להזעיק עזרה", נטען עוד.
בעקבות האירוע הגישה משפחת פירו תלונה למח"ש באמצעות עו"ד יהודה שושן. "טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, והראיות שבידינו, לרבות סרטון שהועבר למחלקה לחקירות שוטרים, מדברות בעד עצמן", אמר השבוע.
המשטרה: "בעקבות תלונות חוזרות ונשנות מהשכנים שהתקבלו במוקד 100 על הקמת רעש בלתי סביר מחצר הבית, צוות השיטור העירוני הגיע שלוש פעמים למקום וביקשו מהבעלים להנמיך את המוזיקה. משלא נענו בפעם השלישית השוטרים פעלו להחרמת הרמקולים על פי סמכותם.
"זו ההזדמנות להדגיש כי הקמת רעש בלתי סביר אסורה בכל שעות היממה ולא רק אחרי השעה 23:00. היות שאזרחים רבים לא מודעים לפרטי החוק, המשטרה נוהגת לגלות סובלנות ולא לבצע פעילות אכיפה ללא אזהרה מוקדמת. בפעם השלישית, משנכסנו השוטרים לממש את סמכותם על פי החוק תקפו השוהים בבית את השוטרים, הקיפו אותם, קיללו ואף הכו ומנעו מהם לצאת מהמקום למקום הוזעק צוות נוסף שסייע לחלץ את השוטרים.
"שתי נשים שתקפו, קיללו ושרטו את השוטרים נעצרו והובאו לחקירה ובסיומה שוחררו. השוטרים נמנעו מלפגוע בכלל האנשים והשתמשו בטייזר באוויר לצורך הרתעה. כלל החומר הועבר לעיון מח"ש".