רב שהתקין מצלמה במקווה הגברים עוכב לחקירה. הרב נלקח לתחנת המשטרה אחרי שתושבים התלוננו שהוא התקין מצלמות בבור טבילה שברחוב אבינועם בסנהדריה.
אין מקווה - אין מענק מצויינות מקווה במיליונים בשכונה יהודית בסילואן כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet
מקורביו מסבירים: הוא היה מוטרד מהעלייה בהיקף התקיפות המיניות בשכונות החרדיות. הסיפור המוזר של הרב ומקווה הטבילה בשכונת סנהדריה מוכר היטב לתושבי סנהדריה הוותיקים.
כבר לפני שנים רבות אסר רב השכונה דאז יעקב ישעיה בלוי להשתמש בשירותי המקווה הפרטי, בטענה שהוא אינו כשיר מבחינת ההלכה לטבילה ולטהרה. ואכן במשך מספר שנים עמד המקום נטוש.
אולם לפני כשנתיים הלך הרב בלוי לעולמו והתושבים החלו לחזור בהדרגה להשתמש בשירותי המקווה, עד שהוא חזר לפעול באופן כמעט מלא.
אלא שבתקופה האחרונה החלו לצוץ שמועות בשכונת סנהדריה על כך שבמקווה, שגברים נוהגים לטבול בו בעירום, הותקנו מצלמות נסתרות המתעדות את הנעשה בזמן ההיטהרות.
זמן קצר לאחר מכן, טוענים חלק מהטובלים כי אומת החשד, והרוחות בשכונה השמרנית החלו לסעור.
עקב כך הוגשו תלונות למשטרה, וביום חמישי שעבר הגיעו שוטרים וחוקרים לבדוק את המתרחש במקווה. הרב עצמו נלקח לחקירה במטרה לברר מדוע התקין את המצלמות.
אולם בכך לא תם העניין. זמן קצר אחרי ששוחרר לביתו הודבקו בכניסה למקווה הטהרה מודעות בולטות שהזהירו את המבקרים על קיומן של המצלמות, שככל הנראה ממשיכות עדיין לפעול.
עם זאת, לא כל התושבים בשכונה מתנגדים למעשיו של הרב והשבוע היו גם מי שהגנו על הצעד יוצא הדופן והסבירו שהוא חושש מהעלייה בהיקף אירועי הפדופיליה והתקיפות המיניות באזורים החרדים בעיר.
מקורביו הסבירו כי הוא אכן ביקש להרתיע את עברייני המין לפחות בשטח המקווה ובחר לעשות זאת באמצעות אותן מצלמות אבטחה. הרב סירב להגיב לכתבה.
ממשטרת ירושלים נמסר כי מתנהלת חקירה בגין פגיעה בפרטיות.