האלימות כלפי נבחרי הציבור ממשיכה: ראש עיריית ירושלים משה ליאון חולץ אחר הצהריים (שני) על ידי שוטרים לאחר שהמון חרדי קיצוני ניסה להגיע לרכבו ולתקוף אותו. ליאון ביקר בישיבה בשכונה חרדית בעיר, והאירוע התרחש עת שניסה לעזוב את המקום. כוחות משטרה שנכחו באזור הדפו בכוח את התוקפים ופילסו לליאון את הדרך החוצה. החרדים הקיצוניים בירושלים מוחים בחודשים האחרונים נגד מעבר הרכבת הקלה בשכונות החרדיות וליאון הוא אחת ממטרות המחאה שהם שמו לעצמם.
(צילום באדיבות איתמר כהן — ״חדשות כל העולם״)
מוקדם יותר לפנות בוקר (שני) ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה הותקף בסמוך לביתו בירושלים. על פי החשד, שני בני אדם ניסו לגזוז את זקנו - ונמלטו מהמקום. מהחקירה הראשונית עולה כי שני אלמונים רכובים על אופנוע הגיעו אל סמוך לביתו של פרוש. אחד מהם שאל אותו: "אתה פרוש?". חבר הכנסת ענה בחיוב, ואז אותו אלמוני התנפל עליו וניסה לגזוז את זקנו. חבר הכנסת לא נזקק לטיפול רפואי.
1 צפייה בגלריה
רכבו של ליאון
רכבו של ליאון
רכבו של ליאון
(צילום: איתמר כהן - חדשות כל העולם)
שכנו של פורוש סיפר כי עם הגעתו לסליחות בבית הכנסת הבוקר, אמר להם פרוש כי הוא הותקף בדרכו למקום. "גם כשאני יצאתי לתפילה ראיתי בחור שהסתובב ברחוב על קורקינט וקסדה על הראש, ונראה בלבוש חרדי. הוא נסע הלוך ושוב ברחוב ליד הבית בצורה מחשידה וחיכה על הספסל הסמוך המון זמן. ליוויתי את פרוש הביתה כי הוא פחד אחרי התפילה לחזור לבד".
פורסם לראשונה: 14:26, 13.09.21