היחידה המרכזית של ירושלים פענחה אירוע פריצה והשחתה שהתרחש לפני מספר שבועות במתחם בתי כנסת בשכונת הר נוף. הבוקר (ה') הוגשו כתבי אישום נגד החשודים, שוהים בלתי חוקיים.
2 צפייה בגלריה
ההרס בבתי הכנסת בהר נוף
ההרס בבתי הכנסת בהר נוף
ההרס בבתי הכנסת בהר נוף
(צילום: יעקב גמליאל)

על פי ממצאי החקירה שנוהלה במפלג תפקידים מיוחדים בשבועות האחרונים, חולית פורצים חדרה לירושלים משטחי יהודה ושומרון והגיעה לרחוב שאולזון בבירה כאשר היא מצוידת בכלי פריצה חדים. ביום 23.10.21 מעט אחרי חצות, הגיעו חברי החולייה למתחם בתי כנסת ברחוב במטרה לזרוע הרס ולגנוב רכוש וכלי כסף.
אחד הפורצים ניגש לבית הכנסת ההולנדי וניסה לפרוץ את דלת בית הכנסת כאשר שאר הפורצים גרמו להרס רב באולם התפילה ולגרום הקודש, הפורצים השליכו חפצים על הרצפה וגנבו כלי כסף בשווי כולל של 40 אלף שקלים.
משם עברה החולייה לבית כנסת נוסף ברחוב במטרה לגנוב רכוש בעל ערך כספי גבוה. מספר מעורבים נכנסו מתוך המטבחון לאולם התפילה וניסו באמצעות פטיש לשבור את העץ המצפה את ארון הקודש.
2 צפייה בגלריה
התיק שאותר
התיק שאותר
התיק שאותר
(צילום: דוברות המשטרה)

אלא שכאן פעילות החולייה לא תמה. לאחר הפריצה לבתי הכנסת החולייה החליטה לפרוץ לבית של תושב ברחוב. על פי ממצאי החקירה, המעורבים טיפסו למרפסת ביתו, עקרו באמצעות מוט הברזל את הסורגים ונכנסו לתוך ביתו וגנב כלי כסף, כסף מזומן ותכשיטים. לאחר מסע ההרס התקשרו המעורבים לסייען שהגיע לאסוף אותם מהשכונה והחזירם לשטחי יהודה ושומרון. הבוקר הוגשו נגד המעורבים כתבי אישום ובמשטרה מבקשים להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.