חברת הפרמצבטיקה אינטק פארמה מהר החוצבים הודיעה בשבוע שעבר לחלק מעובדיה על סיום העסקתם בחברה. מדובר על עשרות אותם החברה מתכוונת לפטר. כמו כן נודע ל-mynet ובונוס כי 'אינטק' גם העבירה הודעה לבעלי הנכס בו היא פועלת 'הדר נכסים', כי בכוונתם להפסיק את חוזה השכירות בבניין ר.מ.פ.א ולפנות את משרדיהם תוך פרק זמן של שבועות בודדים.
1 צפייה בגלריה
מקום מושבה של 'אינטק פארמה'. בניין ר.מ.פ.א
מקום מושבה של 'אינטק פארמה'. בניין ר.מ.פ.א
מקום מושבה של 'אינטק פארמה'. בניין ר.מ.פ.א
(צילום: עמית שאבי)
כבר ביום שלישי בשבוע שעבר, ימים בודדים לאחר מסירת ההודעה, חלק מעובדי החברה, שקיבלו את הבשורה הקשה כבר לא הגיעו למקום עבודתם בעוד שאחרים עוד המשיכו להתייצב כרגיל. מדובר בחברה ישראלית הנסחרת בנאסד"ק ובסיס פעילותה בארץ, העוסקת בשיפור והשבחת תרופות קיימות והגברת היעילות שלהן וכן בפיתוחים המקטינים את תופעות הלוואי של תרופות שונות.
בשנת 2018 נמחקה החברה מהבורסה באחד העם בתל אביב ומאז היא נסחרת רק בבורסה בניו יורק. לפני כשנתיים נכשלה 'אינטק' בפיתוח תרופה משופרת למחלת הפרקינסון, ובעקבות כך מניית החברה באותה עת, ספגה ירידה חדה בערכה.
לפני מספר חודשים הצליחה החברה, באמצעות חברת בת בגיוס מוסדי של 30 מיליון דולר. המטרה: לעמוד בתנאי המיזוג שלה עם חברת ביוטכנולוגיה פרטית אחרת. עקב כך, בסמוך למועד הגיוס החברה מחקה 23 אחוזים מערכה.

לא הוכח שיפור

תחילת הקריסה של החברה נרשמה ביולי לפני כשנתיים. החברה דיווחה שגלולת האקורדיון שלה לא הצליחה להציג עליונות על דרך קבלת התרופה במקור, ומניית החברה הישראלית צנחה ב-82% במסחר בנאסד"ק.
המחקר של החברה, שהגיע לניסוי שלב 3, נערך ביותר מ-90 אתרים קליניים ברחבי ארה"ב, אירופה וישראל וכלל 462 מטופלים. הפיתוח של החברה היה תרופה המשחררת באופן מושהה את תרופת הלבודופה לטיפול בפרקינסון. אינטק פארמה לא הצליחה להוכיח עדיפות על הטיפול הקיים כיום במחלה באמצעות הפחתת זמן הקיפאון - בו החולה אינו מסוגל לזוז בשל היעדר דופמין במוח.
מנכ"ל החברה, ג'פרי מקלר, אמר בזמנו למשקיעים כי בחברה "מאוכזבים מכך שהמחקר לא עמד בנקודות היעד שלו".

למלא את החלל

אינטק פארמה מתפרסת על שתי קומות, שטח הקרוב לכ־2,000 מ"ר. החלק המרכזי הוא מעבדות והיתר משמש למשרדים. ינון דודסון, מומחה לנדל"ן מסחרי בהר החוצבים: "אחרי סוף תקופת הסגרים והגלים הראשונים של הקורונה, שוק הנדל"ן בהר החוצבים התאושש במהירות וכיום האזור נמצא באחוזי תפוסה גבוהים ורמת המחירים לא ירדה. לנוכח המגמות של עלייה בביקושים, אני מעריך כי למרות שמדובר בשטח גדול יחסית שיתפנה בעוד כחודש, המקום לא ישאר ריק זמן רב ודי מהר יימצא שוכר חדש".
מאינטק פארמה העדיפו שלא למסור תגובה לכתבה.