חלקו העליון של מבנה טחנות הקמח בגבעת שאול קרס אתמול (רביעי) במהלך העבודות המבוקרות להריסת המתחם. בתיעוד שמופץ ברשתות החברתיות וצולם דרך מצלמות האבטחה, ניתן להבחין כי המבנה קרס ״מוקדם מן הצפוי״ ישירות על זרוע הטקרטור. כתוצאה מהפגיעה הטרקטור קפץ באוויר והתהפך. הנהג, נפגע באורח קל.
(צילום מתוך מצלמות האבטחה )
הטחנה בגבעת שאול הוקמה בשנת 1950 בשם "טחנת ירושלים" והפכה לאחד מסמלי העיר. בין היתר היא סיפקה קמח לתושבי ירושלים ולאחר 65 שנות פעילות נסגרה. במקומה ייבנה פרויקט עירוב שימושים ענק, שיהפוך לשער הכניסה החדש של העיר.
הטחנה, סיפקה תחילה מוצרי קמח בסיסיים ומאז התפתחה לייצור ומכירה של מוצרי קמח מגוונים שנמכרים באריזות שונות בהתאם לקהלי היעד. לאחר 65 שנות פעילותה נסגרה. בשונה מטחנת הקמח המוכרת במשכנות שאננים וטחנות קמח אחרות, היא הייתה היחידה בעיר שסיפקה קמח לתושבים בירושלים ומחוצה לה.
בשנות ה-50 של המאה ה-20, מיד לאחר קום המדינה, שימשה גם, כאמור, כמקום סודי לאחסון תבואה וקמח, בצל החשש ממצור נוסף כמו שהיה ב-1948. בטחנה נבנו 8 סילואים פנימיים סודיים (מקומות לאחסון הקמח) בנוסף לסילואים החיצוניים הגלויים לכל. על פי עדויות, במקום קיים גם בונקר סודי.