3 שנים מאז הרצח המזעזע בהר חומה: בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל היום (ב') את עמדת הפרקליטות והרשיע את ראובן ולר בגין רצח עמוס סער ז"ל בהמתה בנסיבות של אחריות מופחתת ועבירות נוספות.
3 צפייה בגלריה
ראובן ולר,
ראובן ולר,
ראובן ולר הורשע ברצח עמוס סער ז"ל
(צילום: שלו שלום)
על פי כתב האישום, החל משנת 2018 נהג הנאשם להטריד את המנוח ומשפחתו, לצלצל ארוכות בפעמון דלת דירתם ולטעון בפניהם כי כלבתם נובחת והדבר מפריע לו. בנוסף, נהג הנאשם לאיים על המנוח ומשפחתו באיומים שונים, בין היתר, כי ישרוף את ביתם, וכי "יקרה להם משהו לא טוב". הנאשם נהג לתלות שלטים ברחבי השכונה שכותרתם "צער בעלי חיים- משפחת סער" ובאחת הפעמים הגיע לפתח ביתו של המנוח ואיים עליו כי "ירצח אותו, יהרוג אותו ויגרום לו למות ברעב".
המנוח ואשתו ניסו לפייס את הנאשם בדרכים שונות אך ההטרדות מצידו לא פסקו. בחודש דצמבר 2019 לאחר שהנאשם ראה את מכונית המנוח בחניה ווידא כי המנוח נמצא בביתו, הצטייד בסכין ממטבחו ויצא מדירתו לכיוון דירת המנוח, דפק על דלתו וכאשר פתח המנוח את הדלת, התנפל עליו הנאשם, והחל לדקור אותו באמצעות הסכין בפלג גופו העליון.

קראו גם:

3 צפייה בגלריה
עמוס סער ז״ל.
עמוס סער ז״ל.
עמוס סער ז״ל.
(צילום: באדיבות הרשות השופטת)

המנוח צלצל מספר פעמים בפעמון דלת דירת השכנים כדי לנסות ולהשיג עזרה, אולם הנאשם המשיך לדקרו עד שהתמוטט שותת דם. הנאשם המשיך לדקור את הנאשם ולבסוף נעץ את הסכין באזור עורפו של המנוח. המנוח פונה לבית החולים כשהסכין נעוצה בצווארו, כשהוא ללא דופק וללא נשימה אולם כל מאמצי הרופאים להחיות אותו עלו בתוהו, והמנוח נפטר מפצעיו. בתשובה לכתב האישום טען הנאשם כי הוא אינו אחראי למעשיו.

3 צפייה בגלריה
הפוסט שפרסם ולר על סער ומשפחתו
הפוסט שפרסם ולר על סער ומשפחתו
הפוסט שפרסם ולר על סער ומשפחתו

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), באמצעות עוה"ד גלית שוהם ובני ליבסקינד ביקשה לקבוע כי הנאשם אחראי למעשיו למרות מחלת הנפש שבה אובחן לאחר הרצח ובניגוד לחוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי.
עו"ד ורד אנוך, המייצגת את משפחתו של עמוס סער ז"ל מטעם תכנית סנ"ה (סיוע למשפחות נפגעי המתה) של הסיוע המשפטי במשרד המשפטים: "לאחר הליך משפטי ממושך ומורכב בית המשפט קבע כי הנאשם אחראי למעשיו ואשם ברצח עמוס ז"ל. אנו מקווים כי האובדן הגדול שהמשפחה חשה בעקבות הרצח יבוא לידי ביטוי גם בענישה מחמירה".
פורסם לראשונה: 13:22, 18.09.23