עזרת הציבור נדרשת: אם חד הורים לשלושה ילדים על הרצף האוטיסטי שביתה עלה באש השבוע ונותרה חסרת כל מבקשת סיוע כלכלי.
ביום שני השבוע, בשעה 11:00 בבוקר פרצה שריפה בביתה של אווה שטורמן ברחוב הנחלים במעלה אדומים. אווה היא עולה חדשה מזה שנתיים, ואם חד הורית לשלושה ילדים – הגדולה בת 9, השני בן 7 והקטן בן 5. שלושתם מוגדרים כאוטיסטים בתפקוד נמוך מאוד.
אווה בביתה אווה בביתה
אווה בביתה
(צילום: יואב דודקביץ')
"אני לא יודעת מה קרה בדיוק", סיפרה אווה ל-mynet, "הייתי בבית עם הבן הצעיר שלי ששיחק במחשב. שני הילדים האחרים היו במסגרות הלימוד בירושלים. פתאום שמעתי 'בום'. רצתי אל חדר הילדים וראיתי אש מכל כיוון. מרוב עשן התחלתי להיחנק והבנתי שאני חייבת לצאת מהדירה. הרגשתי שאני עומדת רגע לפני המוות. פחדתי מאוד שהאש תפגע בי או בילד שלי. כל שנותר לי הוא רק להתפלל. ברחתי עם הבן שלי החוצה כשכל מה שנמצא עלינו הם הפיג'מות שלנו בלבד".
ביתה של אווה שנשרף השבועביתה של אווה שנשרף השבוע
ביתה של אווה שנשרף השבוע
(צילום: יואב דודקביץ')
ביתה של אווה שנשרף השבועביתה של אווה שנשרף השבוע
ביתה של אווה שנשרף השבוע
(צילום: יואב דודקביץ')
הדירה נשרפה כליל על כל תכולה והאש המשיכה להתפשט במהירות כך שחצתה את גבולות הדירה אל הבניין עצמו שהתמלא פיח ועשן. דיירי הבניין כולו פונו.
מלבד הנזק שגרמה השריפה בדירה עצמה, היא פגעה גם בחשמל של כל הבניין, בצנרת של הקומה הראשונה והשניה, והפיח צבע את כל חדר המדרגות בשחור. כעת דיירי הבניין דורשים מאווה לשאת בנזקים.
ביתה של אווה שנשרף השבועביתה של אווה שנשרף השבוע
ביתה של אווה שנשרף השבוע
(צילום: יואב דודקביץ')
עיריית מעלה אדומים נחלצה לעזרתה של אווה כדי לסייע לה במצבה הקשה. "נציגי העירייה חיכו לה מחוץ לבית החולים עד שתסיים את הבדיקות, ודאגו למצוא לה דירת עמידר חלופית בירושלים", סעפר סגן ראש עיריית מעלה אדומים, בוריס גרוסמן, "מחלקת הקליטה אגף הרווחה סיפקו לה תלושי מזון, ובימים האחרונים עושים הובלה של החפצים שהצליחו להציל מהבית השרוף. מלבד זאת עשינו מגבית בעיר והתושבים התגייסו למענה ככל האפשר בכסף ובגדים".
אלא שלמרות המאמצים, לאווה חובות כספיים רבים, ונראה שתיאלץ לשאת לבדה גם בנזקי האסון. היא פונה אל עזרת הציבור בבקשה לתרומות שייקלו עליה את העול הכלכלי. "אני חייב לומר באופן אישי שמדובר באישה גיבורה", סיכם גרוסמן, "היא מגדלת לבדה שלושה ילדים מורכבים מאוד ואינה מקבלת סיוע כלשהו מבעלה לשעבר - אפילו לא במזונות. אני מקווה שהציבור יגלה את רוחב ליבו".
ארון הבגדים ארון הבגדים
ארון הבגדים
(צילום: יואב דודקביץ')
ניתן לתרום באמצעות חשבון הבנק של אווה שטורמן: בנק לאומי, סניף 752, ח-ן 032285/69, או באמצעות אפליקציית הביט למספר 053-8037990, או לתרום בלשכתו של סגן ראש עיריית מעלה אדומים, בוריס גרוסמן.