פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה היום (ב') לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום נגד רמזי רדאידה תושב העיר בן 18 בגין תקיפה הגורמת חבלה ממשית מתוך מניע של גזענות או עוינות כלפי ציבור ותקיפה סתם מתוך מניע של גזענות או עוינות כלפי ציבור.
1 צפייה בגלריה
מעצר
מעצר
הוגשה בקשה לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו
(צילום המחשה: shutterstock)
על פי כתב האישום, ביום 22.4.21, בשעות הערב, צעד הנאשם יחד עם חבריו בגשר המוביל מכיכר צה"ל לשער יפו. הנאשם הבחין במ', ובאדם נוסף שהינם בעלי חזות יהודית-חרדית הולכים מולו בגשר. בתוך כך, גמלה בלבו של הנאשם החלטה לתקוף יהודים בשל מוצאם או דתם. הנאשם ניגש לאחד מהם ובעט במפתיע במותנו בעוצמה.
מעוצמת הבעיטה נהדף על גדר נמוכה ונפל מעברה השני על פניו. מיד לאחר מכן, המשיך הנאשם בהליכה לאורך הגשר, ניגש לעבר מ' וסטר לו בעוצמה על לחיו, וכתוצאה מכך הופלה כיפתו של מ' מעבר לגשר. בעוד מ' מתרחק מהנאשם ומתכופף להרים את הכיפה, נזרק לעברו חפץ ע"י אדם אחר ומ' החל להימלט מהמקום. על פי כתב האישום חלק מאירוע התקיפה צולמו על ידי חברו של הנאשם. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים נגדו.
גל התקיפות עדיין נמשך בירושלים. אמש התקבלו קריאות אודות הפרת סדר אלימה בשכונת שיח ג׳ראח סמוך לשמעון הצדיק במהלכן דווח על יידוי אבנים וחפצים וכתוצאה מכך נפגע אדם בראשו. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו בפעולות להשבת הסדר תוך ביצע מעצרם של שני חשודים (בגיר וקטין) בגין אירועי תקיפה. במהלך הפעילות נפצעה שוטרת באורח קל ונזקקה לטיפול רפואי. בסוף השבוע נעצרו שני צעירים ערבים, עובדי עיריית ירושלים בחשד שתקפו צעירים יהודים שעברו בעיר העתיקה.
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים