רכבן של בנות זוג המתגוררות בשכונת רחביה נפרץ על ידי אלמונים ביום שני האחרון והושארו בו מסרים מאיימים על רקע נטייתן המינית. בשלטים נכתב בין השאר ״לסביות = תועבה, סטיה״, וכן מסר מאיים לקראת פרסום פרטיהן ברשתות החברתיות.
השלטים שהושארו ברכבהשלטים שהושארו ברכב
השלטים שהושארו ברכב
(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הבית הפתוח)
"ביום שני האחרון הזדעזענו לגלות במושב האחורי של הרכב שני דפים מודפסים המכילים מילות שנאה, נאצה ואיומים כלפינו כזוג לסביות", סיפרו, "אנחנו גרות באזור מקבל וליברלי ובחיים לא חשבנו שניתקל בכזה גילוי מזוויע של להט"בופוביה. העיר הזאת היא בית עבורנו והתאכזבנו עמוקות לגלות שאנחנו לא רצויות בבית שלנו. לרגע הרגשנו שאנחנו קצת פחות אוהבות את ירושלים. אנחנו לא מוכנות לתת לאנשים חשוכים ושפלים לגרום לנו ללכת בראש מורכן ברחוב. בירושלים של 2020 לא נסכים ללכת בפחד ברחוב רק בגלל מי שאנחנו".
מהבית הפתוח בירושלים מסרו בתגובה כי "האחריות של כולנו היא לתמוך, להיות שם עם החברות שלנו שמפחדות ללכת ברחוב בגלל שלטים כאלה. תלו דגל, תלו שלט תומך, שלחו לנו תמונות ונפיץ את הסובלנות והגאווה לחיות בעיר מלאת צבעים ואהבת חינם!".
במוצאי שבת, מתוכננת מחאת תגובה ברחוב. "לסביות, ביסיות, קוויריות וסטרייטיות מתנסות - מוזמנות לרב ברלין להפגין אהבה ולהזכיר שהעיר הזו גם שלנו", נכתב באירוע הפייסבוק, בו מתוכנן להתקיים ״מפגן נשיקות המוני״.
פרסום ראשוני: 16:37 , 28.05.20