בעקבות התפרצות הקורונה במערכת החינוך בירושלים, בחלק מתנועות הנוער בבירה החליטו שלא לקחת סיכונים ולהקפיא את הפעילות. המשבר החדש מגיע רק ימים ספורים אחרי שבתנועות הנוער חודשה הפעילות. "בחלק מהסניפים כבר היתה פעילות בליל שבועות ובשבת", סיפרה רכזת מחוז ירושלים בבני עקיבא, אביגיל וובו, "כמובן מתוך שמירה על ההנחיות וההגבלות. עקב החשש להתפרצות מחודשת הוחלט שלא לפתוח השבוע את הסניפים עד שיתבררו ממדי התחלואה בקרב הנוער בעיר".
מדריכי תנועת עזראמדריכי תנועת עזרא
מדריכי תנועת עזרא
(צילום ארכיון: באדיבות עזרא)
גם בתנועת עזרא החליטו להקפיא את הפעילות עד שהמצב יתבהר. "החלטנו להמתין עם החזרה הפיזית לפעילות בסניפים בעיר", אמר מזכ"ל התנועה, שאול דה־מלאך. "בימים הקרובים נלמד את ההתפתחויות ונקבל החלטות בהתאם. כרגע לא תתקיים פעילות פנים אל פנים בסניפים ומחוץ להם".
גם בשומר הצעיר הוחלט להקפיא בינתיים את הפעילות. "החלטנו לעשות היערכות מחודשת", אמרה דוברת התנועה, אורין לב אור. "על אף הרצון לחזור לשגרה ולספק לחניכים ולמשפחות את הפעילות שהם כל כך זקוקים לה, אין בכוונתנו לסכן את החניכים או לגרום להתפשטות הנגיף".
בתנועת הצופים לעומת זאת החליטו להמשיך בפעילות, אבל לנקוט משנה זהירות. "במקומות שבהם חברי השכבה נמצאים בבידוד לא נפתח את הפעילות בשבטים", אמר מזכ"ל תנועת הצופים, קלי כהן. "הסניפים שלא יפעלו הם בית הכרם, משואות, להבות, אמיר, הר חומה, מצדה ומודיעין".
ואילו בנוער העובד והלומד מצאו פתרון ביניים. "החלטנו כרגע להמשיך בפעילות מקוונת", אמרה מור קרול, רכזת מחוז ירושלים.
יצוין כי בתנועת הנוער אריאל בחרו להמשיך בפעילות ב־17 הסניפים ברחבי העיר ולסגור רק את סעיף הר חומה. "סניפי התנועה בירושלים פועלים כרגיל לפי הנחיות משרד החינוך והבריאות ובתיאום עם עיריית ירושלים", אמר מזכ"ל התנועה, דביר עמיאור. "בשכונת חומת שמואל, שבה יש מוקד התפרצות, קיבלנו החלטה יחד עם המינהל הקהילתי שהשבת לא תתקיים פעילות בסניף".