פנטזיה אופנתית ואומנותית של הסטייליסטית מור שרי יחד עם הסטייליסטית ומפיקת האופנה הדס דיקשטיין הולידה הפקה מיוחדת במינה באחד המקומות הקסומים בעיר, בית 'האחים חסיד' במושבה הגרמנית.
שרי ודיקשטייןשרי ודיקשטיין
שרי ודיקשטיין
(צילום: פרטי)
הרעיון מאחורי ההפקה פשוט: צילומי אופנה בהשראת יצירות אומנות שונות. וכך בהשראת יצירות כמו הג'ירפה הבוערת של סלבדור דאלי, בנו של האדם של רנה מגריט או היצירה יחסות של מאוריץ קורנליס אשר - נבחרו הבגדים לעיצוב ולצילום.
"הקורונה והניתוק שהגיע בעקבותיה הניעו אותי כדי ליצור ולעוף מעלה עם השראות וקווי מחשבה", מסבירה שרי. "ניסינו להביא אמירה לעולם ולמצב את מקומם של הבגדים וצילומי האופנה כאומנות מוערכת. אלו תמונות ויצירות אומנות שעליהן עשינו הומאז', כשההפקה היא חוט מקשר למאפיינים אומנותיים. השתדלנו שלא לעשות שעתוק של התמונות אלא לקחנו אלמנטים ורעיונות ספציפיים. התמונות שלנו מההפקה מגלמות בתוכן סוריאליזם ברעיון שלהן, אך הן בעיקר השראה".
בהשראת היצירה 'היא והוא'בהשראת היצירה 'היא והוא'
בהשראת היצירה 'היא והוא'
(צילום: אירק פרייס)
שרי היא סטייליסטית אישית, מנחת סדנאות ומפיקת אופנה שמתמחה בוינטג' ורטרו ומקדמת אופנה מקיימת ועל־זמנית. הדס דיקשטיין היא סטייליסטית ומפיקת אופנה, דתייה ובעלת המותג 'Rika', שנקרא על שם סבתה שהיתה מעצבת אופנה. "החיבור של שתינו לאומנות, חיפוש אחר עומק, חופש יצירה וחירות אמיתית עזר לעשות את החיבור הכל כך ברור בין אומנות לבין אופנה", מסבירה דיקשטיין.
בהשראת הציור 'בנו של האדם'בהשראת הציור 'בנו של האדם'
בהשראת הציור 'בנו של האדם'
(צילום: אירק פרייס)
"הרעיון היה לקחת זרם אומנותי ששתינו מחוברות אליו מאז ומתמיד ולהעניק לו רעיון מיוחד. כל אחד מהלוקים בהפקה מציג מאפיין אחר של סוריאליזם, אם זה בהעמדות והקומפוזיציות, ההדפסים והצבעים, הניגודים בין הפריטים במרחב והאווירה המסתורית. את כל אלו העניקו השילובים שבין לוקיישן ייחודי לבין הפריטים המיוחדים שלוקטו ממעצבים צעירים בוגרי בצלאל ושנקר.
בהשראת היצירה ג'ירפות של סלבדור דאליבהשראת היצירה ג'ירפות של סלבדור דאלי
בהשראת היצירה ג'ירפות של סלבדור דאלי
(צילום: אירק פרייס)
הבגדים עצמם מביאים אמירה ייחודית בתחום הגזרות והבדים, אשר הזכירו בתצורתם את המאפיינים המייחדים את הסוריאליזם. בנוסף הושם דגש על ההעמדות והקומפוזיציות, הפרינטים והצבעים, שמתכתבים עם יצירות מפורסמות מהזרם הסוריאליסטי".
עיצוב: יפעת פינקלשטיין ,אלמביקה והדר אלפסי