שוחררה אל מותה? אישה שיצאה בהסכמת הרופאים מבית החולים הדסה כשהיא סובלת מדלקת בלבלב, נפטרה ביום שלמחרת בביתה. השבוע הגיש בעלה של האישה תביעה באמצעות עו"ד אסף פוזנר על סך מיליוני שקלים נגד המרכז הרפואי ונגד חמישה רופאים שטיפלו בה, ביניהם גם מנהל המחלקה שבה היתה מאושפזת.
1 צפייה בגלריה
הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
(צילום: אדווה חולי)

האישה ביקשה להשתחרר

לפני כשנה וחצי הגיעה המנוחה לקופת החולים בשל כאבי בטן חזקים. לאחר בירור רפואי התברר כי היא סובלת מאבנים בכיס המרה, והן הוסרו בפרוצדורה רפואית. אולם גם לאחר הסרת האבנים המשיכה האישה להתלונן על כאבים, שהלכו והחמירו. בדיקות נוספות שנערכו חשפו כי היא סובלת מדלקת בלבלב. לאחר אשפוז של מספר ימים בבית החולים, שבמהלכם טופלה באנטיביוטיקה, ביקשה המטופלת, אם לפעוטה, לצאת לביתה לשהות עם בתה, אף שעדיין סבלה מכאבים עזים. לפי הנטען בתביעה, הרופאים תמכו ברצון שלה להשתחרר, והיא אכן שוחררה. אולם ביום שלמחרת נמצאה האישה בביתה ללא רוח חיים. בעלה טוען כי אילו רעייתו ידעה שיש בעיה רפואית חמורה שמצריכה אשפוז ומעקב רציף, היא היתה מתעקשת להישאר בבית החולים לצורך המשך קבלת טיפול ולא היתה מבקשת להשתחרר.
עוד הוא טוען בתביעתו כי בשיחה שקיים לאחר המוות עם צוות הרופאים שטיפלו באשתו, אמר לו מנהל המחלקה כך: "דווקא יותר טוב שהמנוחה לא היתה בעת הקריסה במחלקה, כי אז היו עושים החייאה והיו מצליחים להחזיק אותה עוד שבוע בחיים, ועדיף שהיא נפטרה כך". זאת ועוד - בתביעה מצוין כי מנהל המחלקה אמר לבעל שאשתו נפטרה כתוצאה מתסחיף ריאתי מסיבי ושגם בבית החולים לא היו מצליחים לסייע. לפי הבעל מדובר ברשלנות חמורה של הצוות הרפואי כולו, שלא טיפל בה כראוי ושחרר אותה הביתה למרות הסכנה שנשקפה לחייה.
מבית החולים הדסה נמסר: "קיבלנו את התביעה. נגיב כמקובל בבית המשפט".