בהלת הקורונה. צילום: shutterstockבהלת הקורונה. צילום: shutterstock
בהלת הקורונה. צילום: shutterstock
(בהלת הקורונה. צילום: shutterstock)
ממשיכים להתכונן לקורונה: בהדסה עובדים השבוע בדחיפות על הכשרת המעבדה שתוכל לאבחן את הנגיף, אבל מנהל בית החולים בעין כרם, פרופ' יורם וייס, מבקש להרגיע: "הדסה יכולה לטפל בכמה חולי קורונה שנצטרך. נזכיר שבזמנו בית החולים טיפל בפיגועים שבהם עשרות פצועים, וכשקרס הבניין בירושלים בזמנו (אסון ורסאי ב־2001; א"פ) הגיעו אלינו בתוך פחות משמונה שעות 250 פצועים".
באשר להערכתו אם הנגיף יגיע לירושלים אומר פרופ' וייס: "העובדה היא שהמחלה קיימת כבר יותר מחודשיים וחצי ומתחילה להיות יותר נפוצה מחוץ לסין. עם זאת, היא עדיין לא הגיעה אלינו ואנחנו מקווים שלא יהיה מצב כזה. האם אנחנו יכולים להיות בטוחים שהיא לא תגיע? התשובה היא לא".
מעבדה בהדסה. נערכים לנגיף | צילום: דוברות בית החוליםמעבדה בהדסה. נערכים לנגיף | צילום: דוברות בית החולים
מעבדה בהדסה. נערכים לנגיף | צילום: דוברות בית החולים
(מעבדה בהדסה. נערכים לנגיף | צילום: דוברות בית החולים)
פרופ' וייס טוען עוד כי "המידע שמגיע מסין אינו מדויק לא בגלל שהסינים מנסים להסתיר אותו אלא גם משום שיש הרבה דברים שעוברים בצורה לא מדויקת בגלל הבדלי שפה, ולכן צריך להתייחס אל הדברים בזהירות".
הוא מנסה להרגיע ואומר: "כרגע החשש לא גדול, כי בניגוד לסין ששם אנחנו יודעים על הרבה אנשים שנפטרו, ניתן לראות מה קורה בעולם המערבי, ולפחות לפי התמותה של החולים שחלו בעולם המערבי, בניגוד לסארס, המחלה נראית הרבה יותר קלה".
לגבי משפחתו אמר מנהל בית החולים: "לא הוריתי לבני משפחתי לנקוט דרכי התמגנות מיוחדות. אני לא חושב שאנחנו צריכים להכניס את עצמנו לפאניקה. כל מי שחוזר מהמדינות הללו צריך לזכור שהוא חייב להישמע להוראות כדי להימנע מלסכן את עצמו ואת המשפחה שלו".