הדסה. צילום: רפי קוץהדסה. צילום: רפי קוץ
הדסה. צילום: רפי קוץ
(הדסה. צילום: רפי קוץ)
גל שקט של עזיבות מנתחים בכירים במחלקה לכירורגיית כלי דם בהדסה: לא פחות משלושה מנתחים בכירים עזבו לאחרונה את המחלקה. עזיבתם של שניים מהשלושה, נעשתה זמן קצר לאחר שמונה מנהל חדש למחלקה.
מי שמונה הוא פרופ' רון כרמלי, איש אמונו של מנכ"ל בית החולים זאב רוטשטיין.
השלושה שעזבו הם מנהל המחלקה הקודם פרופ' חיים ענר, מנתח בכיר נוסף והאחרון מבין העוזבים היה ד"ר יקי סמט, גם הוא מנתח בכיר. "פרופ' כרמלי הביא למחלקה מספר רופאים מבית חולים אחר", אמר גורם המעורה בנושא.
העזיבות של המחלקה התרחשה בהדרגה. אבל התוצאה היא שינוי פניה. גורמים ששוחחו עימנו השבוע מספרים כי לד"ר סמט, מנתח מוביל ומוערך במחלקה, הובהר כי לא בטוח שיוכל להמשיך ולטפל בחולים בתחום המומחיות שלו.
מנהל המחלקה הקודם, פרופ' ענר, שהגיע לגיל פרישה אך המשיך לעבוד במחלקה כארבע שנים נוספות, החליט להפסיק לעבוד במחלקה לאחר חילופי הגברי, ועזב את הדסה אחרי 35 שנים.
פרופ' ענר התחיל דרך חדשה במחלקה לכירורגיית כלי דם בבית החולים שערי צדק. "ממלא המקום שלו, רופא בכיר נוסף, גם לא נשאר בבית החולים. היום הוא נמצא מעבר לים", הוסיפו הגורמים.
ד"ר סמט עזב את הדסה אחרי 20 שנות עבודה ועבר לשערי צדק.
מהדסה נמסר: "ד״ר כרמלי מנהל את המחלקה מזה כשנתיים. בתקופה זאת קפצה המחלקה למעמד מוביל בארץ. היא מטפלת בהצלחות יוצאות מהכלל בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם, בחולים מורכבים מכל הארץ".
"תפקוד מנהל המחלקה ונבחרת החלומות שלו הכוללת רופאים מומחים מהשורה הראשונה, הוא למופת. יצויין כי פרופ׳ ענר פרש לפנסיה לפני ארבע שנים".