כמעט עבור כל בית עסק יצרני, מכונות אריזה לתעשייה מתקדמות וייעודיות עבור שלבים ספציפיים בתהליך יכולות לעשות הבדל עצום ולייעל את פעילות העסק בצורה משמעותית. להלן כמה דוגמאות למכונות שכאלו אשר עשויות להיות רלבנטיות ומתבקשות ביותר לשימוש עבור מגוון רחב של בתי עסק –
מכונת ואקום תעשייתית – מכונות ואקום משמשות בעיקר לאריזת מוצרי מזון, ומציעות את אחד הפתרונות היעילים ביותר מבחינת הארכת חיי המדף של המוצר ושמירה על טריותו. מכונה מסוג זה אוטמת את המוצר בתוך אריזת ניילון ייעודית ומוציאה ממנו את כל האוויר, מה שמוריד משמעותית את קצב ההתחמצנות של החומרים האורגניים, וכך מאריך בפועל משמעותית את משך הזמן בו שומר המוצר על טריות. לכן מכונות אלו מושלמות עבור מרבית מוצרי המזון, בפרט עבור מוצרי בשר, דגים וכד', הנוטים להתקלקל ולהתיישן מהר יחסית. ניתן למצוא כיום כמה וכמה סוגים שונים של מכונות וואקום תעשייתיות, אשר יתאימו לסוגים שונים של מפעלים ופסי ייצור ויאפשרו לכל בית עסק יצרני שכזה להעלות בכמה אחוזים טובים את מידת הפרודוקטיביות והתמורה המתקבלת עבור הסחורה המיוצרת. היכנסו למידע נוסף.
1 צפייה בגלריה
מטעם סטארפק – מכונות אריזה
מטעם סטארפק – מכונות אריזה
מטעם סטארפק – מכונות אריזה
(צילום: freepik)
מכונות הלחמה – קטגוריה של מכונות המשמשות להלחמה של שקיות ואריזות ניילון ופלסטיק מסוגים שונים (פוליאתילן, פוליפרופילן וכיוצ"ב...), אשר כוללת כמה סוגי מכונות – אוטומטיות, ידניות וחצי אוטומטיות. הלחמה מקצועית ומהירה של שקיות ואריזות מאפשרת לייעל מיידית כמעט כל סוג של פס ייצור, ובפרט של מוצרי מזון ומשקאות, קוסמטיקה, פרפומריה וכד'. בפרט המכונות האוטומטיות מאפשרות להעלות משמעותית את קצב האריזה של כמויות גדולות של מוצרים, ובכך לשחרר צווארי בקבוק ו"פקקים" אשר מאטים את תהליך הייצור. כמובן שגם בכל הנוגע לשמירה על טריות המוצר וכו', מדובר בפתרון עדיף בהרבה על מרבית האלטרנטיבות. למידע נוסף על מכונות הלחמה.
מכונת קשירה – גם בכל הנוגע לחלקים האחרונים של האריזה, ובפרט אריזה של הארגזים והמשטחים בדרך להובלה, קיים כיום מיכון ידני ואוטומטי אשר מפשט ומקל על העבודה, וכך מאפשר לארוז ולקשור בצורה טובה, יסודית ואמינה. מלבד להאצה של תהליך האריזה והשליחה של המוצרים, ציוד זה מאפשר לוודא כי הכל ארוז וקשור בצורה טובה ומקצועית, כך שיחזיק מעמד לכל אורך המשלוח (אשר פעמים רבות עשוי לקחת גם שבועות וחודשים, במיוחד במקרים של משלוח לחו"ל). מכונת קשירה חצי אוטומטית לה ניתן להזין סרטי קשירה בגדלים שונים מאפשרת לקשור בצורה מושלמת ואמינה ובמהירות רבה, וכך להבטיח כי כל משטח ומשטח נארוז בצורה מקצועית ויסודית. גם ציוד קשירה ידני ומכני, דוגמת מותחן, סוגרי ברזל, עגלת נשיאה לסרט הקשירה ועוד, יכול לייעל משמעותית שלבים אחרונים אלו של תהליך הייצור. למידע נוסף על מכונת קשירה. קבוצת סטארפק עוסקת בייצור, יבוא, שיווק ושירות מקצועי של מכונות אריזה.