העברת כרטיסי אשראי. צילום: shutterstockהעברת כרטיסי אשראי. צילום: shutterstock
העברת כרטיסי אשראי. צילום: shutterstock
(העברת כרטיסי אשראי. צילום: shutterstock)
"יצאו למסע קניות על חשבון המתדלקים": המשטרה חשפה הונאת כרטיסי אשראי בהיקף מאות אלפי שקלים על ידי שני עובדים בתחנת דלק בירושלים. על פי החשד השניים גנבו את פרטי האשראי של הלקוחות.
ראשיתה של החקירה החלה בעקבות דיווח שהתקבל מחברות אשראי אודות חשד לחריגות בחיובים של עשרות כרטיסי אשראי באזור ירושלים. לאחר פעולות חקירה, עלה החדש כי השניים עובדים יחד בתחנת דלק בעיר ועצרו אותם.
על פי החשד במהלך החודש האחרון במסגרת תפקידם, קיבלו לידיהם עשרות כרטיסי אשראי של אזרחים שהגיעו עם רכבם לתדלוק על מנת לבצע חיוב עבורו. השניים החזיקו ברשותם מכשיר טכנולוגי שבאמצעותו סרקו את נתוני כרטיסי האשראי, אגרו אותם, ובשלב מאוחר יותר שכפלו את כרטיסי האשראי ויצאו למסע קניות בשווי מצטבר של כ – 300 אלף שקלים ברחבי ירושלים.
אתמול (ב') נעצרו לחקירה שני החשודים, תושבי מזרח העיר (20) בחשד להונאה בכרטיסי חיוב וקבלת דבר במרמה. היום הם יובאו בפני בית משפט השלום בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.
אחד מכרטיסי החיוב שנתפסו ברשות החשודים. צילום: דוברות המשטרהאחד מכרטיסי החיוב שנתפסו ברשות החשודים. צילום: דוברות המשטרה
אחד מכרטיסי החיוב שנתפסו ברשות החשודים. צילום: דוברות המשטרה
(אחד מכרטיסי החיוב שנתפסו ברשות החשודים. צילום: דוברות המשטרה)
"משטרת ישראל פועלת כבשגרה בשיתוף פעולה מלא עם חברות האשראי במטרה לאתר, לחקור ולעצור את פורעי החוק המרשים לעצמם 'לגנוב' בהונאה מאזרחים שומרי החוק ולפגוע בתא הכלכלי שלהם ושל חברות האשראי", מסרו.
במשטרה מסרו מספר המלצות לשימוש ושמירה על פרטי כרטיסי החיוב:
*בעת מסירת כרטיס החיוב לידיו של אחר לביצוע עסקה, שמרו על קשר עין רציף עם הכרטיס עד קבלתו חזרה לידכם. *השתדלו שלא לאפשר לאף אדם ללכת עם כרטיס החיוב למקום שנסתר מעיניכם. *השתדלו להימנע מרישום פרטי כרטיס החיוב במקומות שאינם מאובטחים, תוך מתן דגש על 3 הספרות בגב הכרטיס. *בעת משיכת כסף מזומן, הקפידו להסתיר את הקלדת הקוד הסודי. *בכל חשד שעולה לגניבת פרטי כרטיס החיוב או ביצוע שימוש בו שלא כחוק, יש לעדכן מיד את חברת האשראי ואת משטרת ישראל בתחנה הקרובה אליכם.