החשוד השני ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמריהחשוד השני ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמרי
החשוד השני ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמרי
(החשוד השני ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמרי)
בית משפט השלום הורה היום (ב') לשחרר למעצר בית בפיקוח את החשוד בסיוע לאחר מעשה בחקירת הרצח בהר חומה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-5 ימים והגישה ערר על החלטת השחרור. יחד עמו כאמור נעצר שכן נוסף של עמוס, החשוד המרכזי, שעדיין נמצא במעצר.
עו"ד אפריים דמרי המייצג את החשוד שישוחרר: "אני מאוד שמח על החלטת בית המשפט, הוא הורה בשחרורו בתנאים. במשך חמישה ימים במעצר בית של החשוד, בית המשפט נתן את דעתו לחומרי החקירה שהוא ראה ולמעורבותו של החשוד. בית המשפט גם נתן את דעתו ותשומת ליבנו שאנחנו צריכים להתחשב בגילו, ובמצבו הרפואי, והאם הוא ידע וסייע היותו חשוד ברצח לכאורה. בית המשפט קיבל את טענותינו והורה על חלופת מעצר בית למשך 5 ימים עד שהחקירה תסתיים. אני משוכנע שהחקירה תסיים בלא כלום ומרשי יחזור לשגרת חייו".
עו״ד אפרים דמרי. צילום: שרון סרורעו״ד אפרים דמרי. צילום: שרון סרור
עו״ד אפרים דמרי. צילום: שרון סרור
(עו״ד אפרים דמרי. צילום: שרון סרור)
לזכרו של עמוס סער. צילום: ענת יורובסקילזכרו של עמוס סער. צילום: ענת יורובסקי
לזכרו של עמוס סער. צילום: ענת יורובסקי
(לזכרו של עמוס סער. צילום: ענת יורובסקי)
כמו כן, בית משפט המחוזי דחה את ערר המשטרה ושחרר אותו למעצר בית למשך 4 ימים. סנגורו, עו"ד אפרים דימרי מסר לאחר החלטת המחוזי: "שמח על ההחלטה שמחזקת את דעתנו שמרשי לא מעורב, לא בקשר ישיר או עקיף עם אותו חשוד ברצח".
ביום רביעי שעבר בשעות הצהריים הוזעקו כוחות ההצלה לשכונת הר חומה לאחר שנמצאו על גופו סימני דקירה. הוא הובהל לבית החולים שערי צדק באורח אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו לאחר ניסיונות החייאה. עמוס סער (55), קב"ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט הותיר אחריו ארבעה ילדים ואישה. אמש איתרו כוחות המשטרה את שני החשודים.