קרן ההשקעות החדשה Ender Ventures, עתידה להקים קרן הון סיכון בינלאומית חדשה, במטרה לחבר בין בין יזמים לחברות מקומיים ולקדם את איחוד האמירויות כמרכז עולמי לחדשנות. כפי שדווח לראשונה בכלכליסט, הקרן שואפת להשקיע בין היתר, בתחומי הבינה המלאכותית, רובוטים, רחפנים, סייבר, עיבוד תמונה, חיישנים, מחשוב קוונטי, מציאות מדומה ותשתיות ענן ולמצב את איחוד האמירויות כמרכז למצוינות.

1 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: freepik)

באתר כלכליסט דווח כי מי שעומד בראש קרן ההשקעות הוא רמי ברכה, שפעל במשך 22 שנה כמנהל שותף בקרן פיטנגו, קרן שהוכתרה בשנת 2009 כקרן ההון סיכון הגדולה ביותר בישראל. ברכה הוא ממייסדיה הראשונים של קרן פיטנגו וכיום משמש כיו"ר SOSA, אשר מספקת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ומודלים חדשניים, בשני מרכזי היי-טק עולמיים, בתל אביב ובניו יורק.
לאחר פעילות של שנים בארגונים רבים אשר תומכים בפצועי ובנכי צה"ל, ברכה, שנפצע קשה בעצמו כשעלה על מוקש בלבנון, הוא מחלוצי המשקיעים הישראליים שמניחים את אבני היסוד לקינון קשרים כלכליים הדוקים בין ישראל לאיחוד האמירויות, בעקבות הסכם השלום שנחתם לאחרונה בין המדינות.
משנת 2018, רמי ברכה פועל כמשקיע פרטי בחברות סטארט־אפ, ועל פי הקרן החדשה, קרנות ההשקעה אותן ניהל ברכה במשך פעילותו, השיאו תשואות של 20% בשנה והחזר של פי 3 על ההשקעה.